Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.05 13:50

Rusija paskyrė filmų žvaigždę S. Seagalą ypatinguoju pasiuntiniu JAV

BNS 2018.08.05 13:50

Maskva paskyrė JAV veiksmo filmų aktorių Steveną Seagalą savo ypatinguoju pasiuntiniu ir pavedė jam rūpintis bendradarbiavimu su JAV humanitarinėje srityje, šeštadienį paskelbė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

 „Stevenas Seagalas buvo paskirtas ypatinguoju Rusijos užsienio reikalų ministerijos pasiuntiniu Rusijos ir Amerikos humanitariniams ryšiams“, – savo svetainėje paskelbė Rusijos URM.

„Užduotis yra skatinti tolesnį Rusijos ir Amerikos santykių plėtojimą humanitarinėje sferoje, įskaitant bendradarbiavimą kultūros, meno, viešojo sektoriaus ir jaunimo mainų srityse“, – priduriama jame.

S. Seagalas labiausiai išgarsėjo XX amžiaus 9-o dešimtmečio pabaigoje ir 10-o dešimtmečio pradžioje, suvaidinęs tokiuose filmuose kaip „Apsuptis“ (Under Siege) ir „Niko“ (Above the Law), tačiau jis ir šiomis dienomis yra itin populiarus Rytų Europoje ir turi tiek Rusijos, tiek Serbijos pilietybes.

Holivudo žvaigždė praeityje susitikdavo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kuris, kaip ir S. Seagalas, yra kovos menų aistruolis.

Rusijai 2014-aisiais aneksavus Krymą, garsenybė pavadino V. Putiną „vienu didžiųjų gyvų pasaulio lyderių“ ir net su savo bliuzo grupe atliko pusiasalyje koncertą.

S. Seagalas taip pat lankėsi Rusijoje per Pasaulio futbolo čempionatą ir buvo vienas iš svečių, gegužę dalyvavusių V. Putino inauguracijoje ketvirtai kadencijai.

66-erių aktorius yra vienas iš Holivudo veikėjų, kaltinamas seksualiniu priekabiavimu. 

Anot Rusijos URM, S. Seagalui nebus mokama už pasiuntinio darbą.

Apie naująsias įžymybės pareigas buvo paskelbta tvyrant didžiulei įtampai Maskvos ir Vašingtono santykiuose, kilusiai dėl ilgalaikių konfliktų Sirijoje ir Ukrainoje bei įtariamo Rusijos kišimosi į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus. Maskva tokius kaltinimus neigia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi