Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.25 11:12

Tyrimas: dauguma lyderių diplomatiniams santykiams palaikyti naudoja „Twitter”

LRT.lt 2013.07.25 11:12

Tyrimas parodė, kad daugiau nei trys iš keturių (77.7%) pasaulio lyderių turi „Twitter“ paskyras, o daugiau nei du trečdaliai (68%) su savo kolegomis per „Twitter“ palaiko abipusius ryšius.

Tyrimas parodė, kad daugiau nei trys iš keturių (77.7%) pasaulio lyderių turi „Twitter“ paskyras, o daugiau nei du trečdaliai (68%) su savo kolegomis per „Twitter“ palaiko abipusius ryšius.

„Twiplomacy“ arba politikų veiklos „Twitter“ tyrimas yra pirmasis ir unikalus šioje srityje – jis siekia parodyti, kaip intensyviai žymiausi pasaulio politikai naudoja socialinį tinklą „Twitter“, rašoma pranešime spaudai.

 2013 m. liepos pradžioje buvo išnagrinėtos 505 politikų ir valdžios institucijų iš 153 šalių „Twitter“ paskyros.

Daugiausiai sekėjų turi JAV prezidentas

Tyrimas parodė, kad daugiausiai sekėjų – daugiau nei 33 mln. – turi JAV prezidentas Barackas Obama (@BarackObama). Nors B. Obamą „Twitteryje“ seka beveik trečdalis (148) pasaulio šalių vadovų, jo negalima laikyti geriausiai abipusius ryšius šiame socialiniame mikrotinklaraštyje palaikančiu pasaulio lyderiu. Taip yra todėl, kad @BarackObama pats yra tik dviejų kitų paskyrų – Norvegijos premjero Jenso Stoltenbergo ir buvusio Rusijos prezidento, dabar ministro pirmininko Dmitrijaus Medvedevo sekėjas.

Tyrimas rodo, kad ir kitų oficialių JAV vyriausybės institucijų atstovai į abipusius ryšius žvelgia „šaltai“: pavyzdžiui, paskyrą @WhiteHouse seka 132 pasaulio politikai, tačiau šis puslapis pats prenumeruoja tik 3 kitų lyderių įrašus; paskyrą @StateDept skaito 99 politikai ir institucijos, tačiau JAV valstybės departamentas „neseka“ jokios kitos šalies Užsienio reikalų ministerijos.

Antroje vietoje pagal populiarumą yra naujasis popiežius Pranciškus (@Pontifex), jau dabar turintis daugiau nei 7 mln. sekėjų. Nors popiežius tiesiogiai nebendrauja su jokiais kitais „Twitter“ vartotojais, jo paskyros įrašai yra atkartojami (angl. retweeted) vidutiniškai daugiau nei 11 tūkst. kartų, ypač jei jie parašyti ispanų kalba. Palyginimui, B. Obamos vardu skelbiami pranešimai toliau persiunčiami vidutiniškai tik kiek daugiau nei 2 tūkst. kartų, nors jis turi žymiai daugiau „sekėjų“.

Dauguma Europos valstybių vadovų ir vyriausybių turi savo paskyras internete bei noriai bendrauja tinklo pagalba. Be popiežiaus Pranciškaus, daugiausiai sekėjų „Twitter“ tinkle turi Turkijos prezidentas Abdula Giulas (@cbabdullahgul), šios šalies premjeras Recepas Taypas Erdoganas (@RT_Erdogan), Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas (@MedvedevRussiaE) bei oficiali Jungtinės Karalystės vyriausybės paskyra (@Number10gov).

Aktyviausiais žinutes rašo ir ypač daug jų paskelbia Švedijos užsienio reikalų ministras Karlas Bildtas (@carlbildt), antroje vietoje Lenkijos  premjeras Donaldas Tuskas (@premiertusk). Tyrimo autoriai taip pat išskyrė kelis populiarius autorius, kurie įrašus „Twitter“ mikrobloge rašo patys, be padėjėjų pagalbos – tai dažnai drąsias ir skatinančias mąstyti žinutes skelbiantis Estijos prezidentas Tomas Ilvesas (@IlvesToomas) ir humoro jausmo nestokojantis Suomijos Europos reikalų ministras Aleksas Stubas (@AlexStubb).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi