Pasaulyje

2018.08.04 13:32

H. Weinsteino advokatai paprašė teismo panaikinti kaltinimus išprievartavimu

ELTA2018.08.04 13:32

Buvusio Holivudo prodiuserio Harvey Weinsteino advokatai penktadienį kreipėsi į teismą su prašymu panaikinti jų ginamajam kaltinimus vienos iš neįvardintų nukentėjusiosios išprievartavimu, informuoja agentūra AP.

H. Weinsteino gynėjai pareiškė Manahatano teismui, kur buvo nagrinėjama byla, kad prodiuseris turėjęs su šia moterimi intymių santykių abipusiu sutikimu. Pasak jų, po įvykių, kuriuos ieškovė vadina išprievartavimu, jų santykiai tęsėsi.

Kaip savo žodžių patvirtinimą advokatai pateikė teismui kelias dešimtis elektroninių laiškų tarp H. Weinsteino ir tos moters, prašydami juos įtraukti į bylą. Viename iš laiškų, kuris buvo išsiųstas praėjus mažiau nei mėnesiui po įtariamo išprievartavimo 2013 metais, ji rašo, kad ilgisi prodiuserio ir norėtų dar kartą su juo pasimatyti. Kituose laiškuose ieškovė dėkoja prodiuseriui už viską, ką jis dėl jos padaręs, taip pat tvirtina, kad „niekas jos taip nesuprantantis“, kaip H. Weinsteinas.

Todėl, gynėjų tvirtinimu, seksualinės prievartos šiuo atveju negalėjo būti. Anot jų, iš laiškuose vartotos kalbos galima tvirtinti, kad moters ir prodiuserio santykiai buvo palaikomi abipusiu sutikimu. Prokuratūros atstovai, savo ruožtu, komentarų atsisakė.

66-erių metų H. Weinsteinui pateikti kaltinimai išprievartavimu ir seksualiniu smurtu. Šie kaltinimai susiję su ieškiniais, kuriuos pateikė trys neįvardijamos moterys. Prodiuseris paleistas už milijono dolerių užstatą (860 000 eurų). Tačiau H. Weinsteinas turi nešioti elektroninę apykoję. Jam leista būti tik Niujorko ir Konektikuto valstijose.

Jei H. Weinsteinas bus pripažintas kaltu dėl nors vieno iš kaltinimų, jam grės laisvės atėmimo bausmė iki 25 metų.

Oficialus tyrimas dėl įtariamų kino magnato nusikaltimų prasidėjo praėjus keliems mėnesiams po to, kai pernai spalį žurnale „New Yorker“ ir laikraštyje „The New York Times“ pasirodė pirmieji pranešimai apie moteris, kaltinančias H. Weinsteiną seksualiniu priekabiavimu ir prievarta.

Buvusį prodiuserį netinkama seksualine elgsena yra apkaltinusios daugiau kaip 70 moterų.

Atskiri tyrimai H. Weinsteino atžvilgiu pradėti Los Andžele ir Londone.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt