Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.04 11:39

Singapūre – įtemptos JAV ir Kinijos derybos

Šeštadienį Singapūre baigiasi Pietryčių Azijos regiono šalių asociacijos forumas, kuriame Jungtinės Valstijos bando išspręsti prekybinius nesutarimus su Kinija. Kinija taip pat yra pagrindinė šalis, prisidedanti prie Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų bei saugumo problemų klausimų sprendimo ginčijamose Pietų Kinijos jūros teritorijose.

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike`as Pompeo ir Kinijos užsienio reikalų ministras Wangas Ji kalbėjo apie konstruktyvų bendradarbiavimą, bet Vašingtone prezidentas Donaldas Trumpas ir jo administracijos atstovai toliau drąsiai kalba apie prekybos karą, kurį Jungtinės Valstijos užtikrintai laimės.

Prie jau įvestų muitų prezidentas D. Trumpas grasina apmokestinti kinų prekių dar už 200 milijardų dolerių. Kinija ruošia atsakomuosius tarifus.

Singapūro forume amerikiečiams reikia spręsti su kinais ir kitas svarbias problemas. Tik Kinija gali užtikrinti, kad naftos ir degalų embargas Pchenjano režimui būtų veiksmingas ir tik derybos tarp Pekino ir Vašingtono gali išspręsti ginčijamų teritorijų Pietų Kinijos jūroje klausimus. Bet visa tai vyksta gana aršios prekybinės retorikos fone.

Prekybiniai tarifai jau privertė kinus pirkti daugiau amerikietiškų prekių – daugiausia sojos produktų ir naftos, tam, kad turėtų daugiu atsargų, jei prekybinis karas paaštrės.

Tai iškėlė Amerikos ekonomikos rodiklius į neregėtas aukštumas, bet Jungtinių Valstijų prekybos deficitas su Kinija, Europa ir kitais regionais toliau didėja, nors būtent šio, šimtus milijardų siekiančio deficito radikalus sumažinimas, yra vienas pagrindinių prezidento D. Trumpo rinkiminių pažadų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi