Pasaulyje

2018.08.03 16:25

Švedijos policija nušovė Dauno sindromu sirgusį 20-metį su žaisliniu ginklu

BNS 2018.08.03 16:25

Švedijoje tiriamas incidentas, kai policija Stokholmo centre nušovė Dauno sindromu sirgusį 20 metų vyrą, turėjusį žaislinį ginklą, pranešė specialiojo prokuroro biuras.

„Tai labai tragiškas incidentas, ir suprantu, kad daug žmonių nori greitų atsakymų“, – sakoma prokuroro Martino Tideno, vadovaujančio šiam tyrimui dėl įtariamo aplaidumo, pareiškime.

Ketvirtadienį maždaug 4 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku Ericą Torellą policijos patrulis nušovė sostinės gyvenamajame rajone Vasastane, jaunuoliui pabėgus iš namų su žaisliniu ginklu.

„Vyras laikė daiktą, panašų į ginklą ... Policija palaikė (tai) priešiška situacija ir pradėjo šaudyti“, – sakė prokuroras ir pridūrė, kad šiuo metu joks policininkas jokiais nusikaltimais nėra įtariamas.

Dienraštis „Aftonbladet“ pranešė, kad incidente dalyvavo trys policininkai. Aukos šeima sako, kad E. Torello protiniai sugebėjimai buvo kaip trejų metų vaiko ir kad jam būdavo sunku bendrauti.

Specialiojo prokuroro biuras kol kas patvirtino tik tai, kad „daugiau kaip vienas pareigūnas šaudė iš tarnybinio ginklo“.

Vasastanas yra pasiturinčiųjų rajonas Švedijos sostinės centre, nesiejamas su nusikalstamumu ir šaudymais, kurių būta kai kuriuose Stokholmo priemiesčiuose.

„Mes visiškai sugniuždyti ... Patyrėme šoką“, – minėtam laikraščiui sakė aukos motina Katarina Soderberg.

„Jis negalėjo grasinti. Vienintelis dalykas, kurį jis galėjo padaryti – tai apkabinti ir pabučiuoti“, – sakė ji vietos laikraščiui „Mitt i Stockholm“. Pasak moters, E. Torellas buvo „mieliausias ir taikiausiais meškiukas pasaulyje“.

E. Torellas dažnai pabėgdavo, sakė jo tėvas Rickardas Torellas. Vyras pridūrė negalintis suprasti, kodėl policija šovė į jo sūnų.

„Jie sakė, kad jis turėjo ginklo kopiją. Tai netiesa. Tai buvo miniatiūrinis žaislinis ginklas penkiamečiui ... Pigus ir plastikinis“, – „Mitt i Stockholm“ sakė R. Torellas. 

„Argi negalėjo būti jokios alternatyvos, tik jį nušauti? Kodėl nebuvo įspėjamojo šūvio?“ – klausė Erico motina.

Regiono policijos viršininkas Ulfas Johanssonas penktadienį paskelbė pareiškimą, kad tai buvo „siaubingas incidentas“ ir kad jis galvoja apie žuvusiojo  šeimą ir draugus.

„Tai labai tragiška visiems su tuo susijusiems žmonėms, ir gerai suprantu bei gerbiu faktą, kad šis incidentas sukėlė daug kančių“, – pridūrė jis.

Šiemet Švedijos policija nušovė jau šešis žmones, nurodo pareigūnai.