Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ispanijoje nuo bėgių nuvažiavo traukinys: dešimtys žuvusiųjų

15min.lt 2015.09.08 13:45

Kaip skelbia BBC, Šiaurės vakarų Ispanijoje nuo bėgių nuriedėjęs traukinys pražudė 77 žmones, sužeista dar daugiau. 

Kaip skelbia BBC, Šiaurės vakarų Ispanijoje nuo bėgių nuriedėjęs traukinys pražudė 77 žmones, sužeista dar daugiau. 

Ispanijos traukinių kompanija „Renfe“ patvirtino, kad traukinys iš tiesų nuvažiavo nuo bėgių trys kilometrai nuo Santiago de Compostela miesto, tačiau tikslaus aukų skaičiaus įvardyti negalėjo.

BBC skelbia, kad į nelaimės vietą išskubėjo gelbėtojai.

Ispanijos naujienų agentūra „Efe“ cituoja policijos ir ligoninės šaltinius, pranešdama, kad mažiausiai 50 žmonių per nelaimę buvo sužeista.

Traukinys vyko iš Madrido į Ferolį. Juo važiavo 218 žmonių.

Netoli nelaimės vietos buvęs fotografas ir korespondentas Alenas Perezas portalui 20minutos.es sakė:

„Girdėjome labai stiprų sprogimą. Žmonės klausinėjo, ar tai buvo sprogmuo, kadangi Santiago de Compostelo mieste ketvirtadienį laukia didžiulė diena. Buvo tikrai beprotybė“.

Nelaimės priežastys kol kas neaiškios. Ekspertai teigia, kad tai didžiausia traukinio avarija Ispanijoje per keturis dešimtmečius.

Nuotraukose iš įvykio vietos galima pamatyti kūnus, įstrigusius tarp sumaitotų vagonų, kai kurie žuvusieji aptikti ant bėgių. Nelaimės vietoje dirba gelbėtojai. Dislokuota apie 320 nacionalinės policijos pajėgų narių.

Vyriausybė paskelbė kol kas iškėlusi hipotezę, jog įvyko nelaimingas atsitikimas. Teigiama, kad galėjo įvykti techninis gedimas.

„Sabotažo ar užpuolimo tikimybė vis mažėja“, – sakė pareigūnas.

Ketvirtadienį nelaimės vietoje apsilankys premjeras Mariano Rajoy’us, trečiadienį vėla vakare sušaukęs skubų ministrų pasitarimą.

Vietos valdžios institucijos ragina gyventojus ligoninėms paaukoti kraujo.

Vienas liudytojas, Ricardo Montesco, pasakojo, kaip traukinių vagonai besirėždami vienas ant kito užšoko. Apačioje atsidūrę žmonės buvo tiesiog sumaitoti. „Aš buvau antrajame vagone ir mačiau gaisrą. Mačiau lavonus“, – pasakojo jis.

Anot BBC, regione ketvirtadienį planuota šventė, kurią švęsti rengėsi daug žmonių. Santiago de Compostela mieste tikėtasi tūkstančių piligrimų. Pranešta, kad festivalis atšaukiamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi