Pasaulyje

2018.08.03 08:25

Th. May tikisi padaryti įtaką E. Macronui dėl „Brexit“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.03 08:25

Britų ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) penktadienį vyksta į Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono „vasaros Eliziejaus rūmus“ Viduržemio jūros pakrantėje.

Žlugo prieš kelias savaites Theresos May pasiūlytas planas dėl dalinės Muitų sąjungos – jį atmetė ir „Brexit“ rėmėjai namie, ir Europos Sąjunga Briuselyje.

Prieš tris dienas Paryžių jau aplankė Britanijos užsienio reikalų sekretorius. Jeremy Huntas paskirtas vos prieš tris savaites ir atsidūrė pačiame įvykių sūkuryje, kai tenka ginti premjerės planą pusiau išstoti, nepatinkantį nei daugeliui konservatorių, nei Europos Komisijai.

Jis važinėja per svarbiausias Europos sostines ir ragina spausti Europos Sąjungos derybininką būti sukalbamesnį ir derėtis pragmatiškai. Teliko 3 mėnesiai sutarti – kitaip kovo 29-ąją santykiai gali tiesiog nutrūkti.

Britanija įtikinėja, kad labiausiai tuo džiaugtųsi Vladimiras Putinas. Bet labiausiai nukentėtų ji pati, juk 40 proc. maisto įsiveža.

Muitinės ir pasienio patikra sukeltų šimto kilometrų vilkikų eiles prie keltų, iš parduotuvių dingtų prekės, iš vaistinių – būtini vaistai.

Vyriausybė paneigė planuojanti kariuomenės įsikišimą, bet pradėjo kaupti vaistus ir maistą. Kritikai, siekiantys aštraus „Brexit“ kaltina premjerę tiesiog skleidžiant paniką, kad žmonės imtų remti jos planus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt