Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.02 15:18

Šiaurės Korėja grąžino JAV per Korėjos karą žuvusių karių palaikus

Po istorinio prezidento Donaldo Trumpo ir stalininės Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo šį birželį Jungtines Valstijas pagaliau pasiekė pirmoji Korėjos kare žuvusių Amerikos karių palaikų siunta.

Jų tapatybėms nustatyti prireiks daug kruopštaus darbo ir tai gali trukti kelis mėnesius ar net kelerius metus.

Ta proga į Havajus nuvykęs viceprezidentas Mike`as Pence`as išreiškė įsitikinimą, kad prezidento D. Trumpo taikos iniciatyva pasiteisins.        

Pats prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“ dar kartą padėkojo pirmininkui Kim Jong Unui ir išreiškė viltį, kad greitai susitiks su juo dar kartą.

Per iškilmingas ceremonijas Havajuose M. Pence`as gavo Amerikos vėliavą kuria buvo užkloti pirmieji iš pietų Korėjos parskraidinti palaikai.

Per itin kruviną Korėjos karą Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai pirmą kartą susidūrė ne tik su Šiaurės Korėjos komunistais, bet ir su Sovietų Sąjungos remiamu totalitariniu Kinijos režimu, kuris visiškai nesiskaitė su žmonėmis.

Amerikiečiai prarado 35 tūkst. karių, o kinai ir korėjiečiai mažiausiai milijoną. Šiaurės Korėjos teritorijoje liko apie 5,5 tūkst. žuvusių Amerikos karių.

Jų grąžinimas labai jautri tema Korėjos karo veteranams.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi