Pasaulyje

2018.08.02 16:03

Pietų Europą svilina 40 ir daugiau laipsnių karščiai

Jau iki šio savaitgalio Portugalijoje ir pietų Ispanijoje prognozuojami karščiai iki 40 ir daugiau laipsnių.

Vietos meteorologai sako, kad temperatūra gerokai pakils ir naktimis.

Per pastaruosius keturis dešimtmečius buvo tik 10 metų, kai pietų Ispanija nesulaukė tokių karščių bangų, o 2014-aisiais jų buvo net penkios. Ilgiausia tokia karščio banga truko beveik mėnesį.

Ugniagesiai trečiadienį kovojo su miško gaisru šalia vieno žymiausių Ispanijos draustinių šalies pietvakariuose.

Daugiau nei 100 ugniagesių, padedami septynių vandenį pilančių lėktuvų ir karių iš vietos karinės bazės, kovojo su ugnimi šalia Tarifos Kadiso provincijoje, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Andalūzijos ugniagesių tarnyba.

Liepsnos kelia grėsmę Sąsiaurio (El Estrecho) draustiniui, kur auga ąžuolai, amūriniai kamšteniai ir laukiniai alyvmedžiai, taip pat gausu įvairių paukščių, tokių kaip baltieji gandrai, grifai ir sakalai.

Parkui priklauso ir Bolonijos paplūdimys, reguliariai įtraukiamas į geriausių Ispanijos paplūdimių sąrašus dėl švaraus balto pakrantės smėlio ir krištolo skaidrumo vandens.

Ugniagesiai nurodė, kad jų pastangas pažaboti liepsnas apsunkino smarkus vėjas, kurio gūsiai siekė 55 km per valandą.

Kadise, kaip ir didžiojoje šalies dalyje, paskelbtas padidėjusio miškų gaisringumo pavojus dėl karščio bangos, per kurią termometro stulpelis perkopia 40 laipsnių žymą.

Ispanijos meteorologijos tarnyba „Aemet“ pranešė, kad trečiadienį užklupusi karščio banga tęsis bent iki sekmadienio.

2008 metais miško gaisras nusiaubė 500 hektarų plotą Sąsiaurio draustinyje; dėl jo buvo evakuoti maždaug tūkstantis žmonių.

Reuters/Scanpix nuotr.

Daugelyje Ispanijos provincijų dėl kaitros paskelbtas aukšto lygio pavojus

Ketvirtadienį Ispanijos valstybinė meteorologijos agentūra dėl smarkios kaitros paskelbė aukšto lygio pavojų daugelyje šalies provincijų.

Kaip informavo žinybos atstovai, Badachoso provincijoje (Estremadūros autonominis regionas) šalies vakaruose paskelbtas aukščiausio – raudonojo – lygio pavojus. Šioje provincijoje dieną termometro stulpelis gali pasiekti 44 laipsnius Celsijaus.

Pavojus paskelbtas ir daugelyje Ispanijos provincijų, kur, kaip manoma, oras įkais iki 40 laipsnių. Šalies sostinėje Madride oro temperatūra gali pasiekti 38 laipsnius.

Ispanijos valstybinė meteorologijos agentūra pernai šalyje užfiksavo temperatūros rekordą. Liepos viduryje Kordoboje (Andalūzijos autonominis regionas) termometro stulpelis pasiekė 46,9 laipsnio padalą.