Pasaulyje

2018.08.01 20:45

Į laisvę paleisti Rusijos aktyvistai gali gauti ilgesnę bausmę

15min.lt2018.08.01 20:45

„Pussy Riot“ grupės nariai, išbėgę į aikštę per pasaulio futbolo čempionato finalą, išleisti iš areštinės naktį iš antradienio į trečiadienį. Tiesa, laisve jie gali džiaugtis atsargiai, nes gali vėl būti uždaryti už grotų.

„Vis dar neaišku, ar jie nebus teisiami ateityje“, – sakė advokatas Nikolajus Vasiljevas.

Keturi asmenys – trys moterys ir vienas vyras – netikėtai pasirodė aikštėje per pasaulio čempionato finalą Maskvoje liepos 15 dieną, kai Prancūzija įveikė Kroatiją mače dėl aukso.

Iškart po šio nuotykio protestuojanti Rusijos pankroko „Pussy Riot“ grupė prisiėmė atsakomybę, siekdama atkreipti dėmesį į tėvynėje pažeidžiamas žmonių teises ir pateikusi reikalavimus Kremliui. Buvo prašoma paleisti į laisvę politinius kalinius.

Dabar – praėjus 16 dienų po finalo – Rusijos policija paleido ketvertą, kurį laikė už grotų nuo liepos vidurio.

„Jie turėjo būti paleisti pirmadienį, bet užlaikyti dar vieną dieną“, – sakė advokatas N. Vasiljevas.

Aktyvistai buvo įkalinti dviem savaitėms dėl to, kad pažeidė žiūrovų taisykles per sporto renginius. Jiems taip pat skirtas trejų metų draudimas lankytis visuose sporto renginiuose Rusijoje. Tačiau jie rizikuoja ir ilgesne bausme – 25 dienų – už neleistiną protestą.

„Vis dar neaišku, ar sankcijos nebus pratęstos, nes neklausė policijos ir surengė viešą protestą be leidimo. Policijai dar nepavyko prikišti to“, – sakė N. Vasiljevas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.