Pasaulyje

2018.08.01 15:36

JK įspėja dėl pavojų, kuriuos keltų „purvinos skyrybos“ su ES

ELTA 2018.08.01 15:36

Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ministras Jeremy Huntas trečiadienį įspėjo dėl pavojų, kurie lauktų, jei Londono skyrybos su Briuseliu būtų „purvinos“. Tai jis teigė turėdamas omenyje tikimybę, kad šalis išstos iš Europos Sąjungos nesudariusi galutinio „Brexit“ susitarimo.

Kalbėdamas su žurnalistais po susitikimo su Austrijos užsienio reikalų ministre Karina Kneissl, J. Huntas teigė: „Šiuo metu artėjame prie to, kad netyčia galime nesudaryti jokio susitarimo.“

„Tokia derybų baigtis „turėtų rimtos įtakos Didžiosios Britanijos ir ES santykiams kelis ateinančius dešimtmečius“, – pridūrė J. Huntas ir pavadino tai „didžiule geostrategine klaida“.

Jo vizitas Austrijoje, šiuo metu pirmininkaujančioje Europos Sąjungos Tarybai, surengtas po antradienį vykusio apsilankymo Prancūzijoje. Šie vizitai laikomi Londono mėginimu apeiti Bendrijos institucijų vadovus ir kalbėtis tiesiogiai su valstybių narių vyriausybėmis.

Tačiau K. Kneissl pabrėžė, kad, remiantis ES patvirtintomis „Brexit“ gairėmis, „yra labai akivaizdu, kad derasi Europos Komisija“.

Nors ES narių nuomonės kai kuriais klausimais, tokiais kaip migracija, ir skiriasi, K. Kneissl teigė, kad dėl to, kaip derėtis su Londonu, „mūsų vertinimu, didele dalimi sutariama“.

Pripažindamas, kad derėtis su EK buvo „teisingas ir teisėtas sprendimas“, J. Huntas vis dėlto pridūrė, jog „galutinė šių derybų baigtis yra Europos šalių, kurios suteikia komisijai mandatą, pasirinkimas“.

Paklaustas, ar yra tikimybė, kad JK išstojimo iš ES data – 2019 metų kovo 29 d. – bus nukelta arba kad bus pratęstos „Brexit“ derybos, kurias numatyta užbaigti spalį, J. Huntas atsakė manąs, kad tai – „menkai tikėtina“.

„Manau, kad jei išstojimo data būtų nukelta, žmonės nerimautų, jog taip bandoma išvengti „Brexit“, – paaiškino J. Huntas.