Pasaulyje

2018.08.01 14:35

Prancūzijos vyriausybė atlaikė balsavimą dėl pasitikėjimo

Prancūzijos parlamentas išreiškė pasitikėjimą Emmanuelio Macrono centristų vyriausybe. Balsavimus dėl nepasitikėjimo inicijavo opozicijos partijos, po to, kai pasklido informacija apie nederamą prezidento apsaugininko elgesį, o prezidentūra, jų teigimu, šią situaciją ėmėsi spręsti netinkamai.

Du balsavimai dėl nepasitikėjimo inicijuoti kilus skandalui, kai paaiškėjo nederamas prezidento apsaugininko Alexandre`o Benallos elgesys protestų Paryžiuje metu. Balsavimo rezultatai nebuvo didelė staigmena – šansai nušalinti vyriausybę buvo maži, nes E. Macrono centro partija „Respublika, pirmyn“ Nacionalinėje asamblėjoje turi svarią daugumą.  

Pasklidus vaizdo įrašui, kuriame užfiksuotas nederamas prezidento apsaugos darbuotojo elgesys, prezidentūra nušalino jį dviem savaitėms, tačiau nepranešė apie tai teisėsaugai. Kaltinimai prezidentūrai siekus nuslėpti informaciją išaugo į didžiausią skandalą per visą E. Macrono valdymo laikotarpį.

Opozicijos atstovai kaltina vyriausybę laiku nesuvaldžius krizės ir kartoja kilus konstitucinę krizę.

„Tiesa ta, kad jūsų vyriausybė, ypač vidaus reikalų ministras, neturėjo pakankamai valios nutraukti tokį nederamą elgesį. Tiesa ta, kad jūsų vidaus reikalų ministras suklydo, jis niekada neprisiėmė atsakomybės“, – kaltinimus pažėrė partijos „Respublikonai“ pirmininkas Christianas Jacobas.

E. Macronas šį skandalą vadina „audra arbatos puodelyje“, tačiau jo kritikai tvirtina, kad ši istorija kelia nepasitikėjimą prezidentu – apklausų rezultatai byloja ne jo naudai – visuomenės palaikymas prezidentui mažiausias nuo pat jo išrinkimo praėjusių metų gegužę.

Išsamiau – Julijos Petrošiūtės reportaže.