Pasaulyje

2018.07.31 15:13

Prancūzijos vyriausybės laukia balsavimas dėl nepasitikėjimo

ELTA2018.07.31 15:13

Antradienį bus surengti du balsavimai dėl nepasitikėjimo centristine šalies vyriausybe, kuriuos inicijavo tiek Prancūzijos dešinieji, tiek kairieji. Šios iniciatyvos susijusios su buvusiu prezidento Emmanuelio Macrono apsaugininku, kuris buvo nufilmuotas mušantis protestuotojus.

Kadangi E. Macrono partija „Pirmyn, Respublika“ (LREM) Nacionalinėje Asamblėjoje – žemuosiuose parlamento rūmuose – turi daugumą, nė vienas iš šių balsavimų iš esmės negali baigtis vyriausybės nuvertimu.

Tačiau šiomis iniciatyvomis siekiama pasmerkti tai, ką opozicijos įstatymų leidėjai vadina „konstitucine krize“, kilusia pasirodžius informacijai, kad E. Macrono biuras žinojo apie šiurkštų tuomet vyriausiojo apsaugininko pareigas ėjusio Alexandre`o Benalla elgesį su protestuotojais per gegužės 1-osios dienos demonstracijas Paryžiuje.

Įtardamos mėginimą nuslėpti A. Benalla veiksmus, opozicinės partijos reikalauja, kad vyriausybė „pasiaiškintų“ dėl šio skandalo – didžiausio nuo E. Macrono kadencijos pradžios pernai metų gegužę.

Ne vienam aukštam valdžios pareigūnui dėl savo reakcijos į šį įvykį jau teko aiškintis įvairioms parlamento komisijoms. Paskutinysis šiuo klausimu parlamente liudys LREM vadovas Christophe`as Castaneras.