Pasaulyje

2018.07.31 11:04

JAV pareigūnai: Šiaurės Korėja kuria naujas raketas

ELTA2018.07.31 11:04

Šiaurės Korėja, rodos, konstruoja naujas balistines raketas, nepaisant pastarojo meto atšilimo santykiuose su Donaldo Trumpo administracija, informuoja BBC.

Neįvardyti JAV pareigūnai dienraščiui „The Washington Post“ sakė, kad pastarosiomis savaitėmis padarytos palydovės nuotraukos rodo tęsiamą veiklą vietoje, kurioje buvo pagaminta pirmoji JAV pasiekti galinti tarpžemyninė balistinė Šiaurės Korėjos raketa „Hwasong-15“.

„The Washington Post“ pirmadienį citavo pareigūnus, teigusius, kad Šiaurės Korėja, atrodo, gamina vieną ar dvi naujas skystuoju kuru varomas tarpžemynines balistines raketas (ICBMs).

Tai jau ne pirmieji pranešimai, kuriuose teigiama, kad Šiaurės Korėja galimai toliau vykdo savo ginklų programą, taip pasėdami abejonių dėl realaus D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimo poveikio.

JAV prezidentas ir Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas birželį susitiko Singapūre. Po jo abu vadovai pasižadėjo siekti Korėjos pusiasalio denuklearizacijos. D. Trumpas vėliau sakė, kad Šiaurės Korėja „nebėra branduolinė grėsmė“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt