Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.31 07:37

D. Trumpas: sankcijos Rusijai liks nepakeistos

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas patikino, kad Jungtinių Valstijų pozicija dėl sankcijų Rusijai yra aiški ir nekintanti – sankcijos Rusijai liks nepakeistos.

Taip Jungtinių Valstijų prezidentas reagavo į Baltuosiuose rūmuose viešinčio Italijos premjero Giuseppe Conte pareiškimą, kad su Rusija reikėtų palaikyti dialogą, o Italija jam atvira. 

Italijos premjeras pareiškė suprantąs, jog sankcijos Rusijai negali būti panaikintos per naktį, tačiau Italija esą stebės, kokį poveikį sankcijos galėtų turėti verslui, turinčiam ekonominių ryšių su Italija.

Jungtinių Valstijų prezidentas atsakė, kad dėl sankcijų JAV pozicija tvirta – jos liks nepakeistos. D. Trumpas pridūrė, kad planuojamas Transadrijos dujotiekis mažintų jos įtaką Europoje ir ragina Italijos premjerą spartinti statybų procesą.

„Sankcijos Rusijai liks tokios, kokios yra. Kalbant apie Transadrijos dujotiekį, aš norėčiau pamatyti konkuruojantį dujotiekį. Taigi, pone premjere, tikiuosi, esate pasirengęs jį pastatyti. Mes jau kalbamės su Europos Sąjunga (ES) apie 9–11 uostų įrengimą, už kuriuos jie patys sumokės, kad galėtume gabenti savo pigias dujas į įvairias Europos dalis ir taip sukurti didesnę konkurenciją. Tačiau sankcijos Rusijai liks tokios, kokios jos yra“, – sakė D. Trumpas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi