Pasaulyje

2018.07.30 21:34

Prancūzijos parlamentas uždraudė išmaniuosius telefonus mokyklose

BNS 2018.07.30 21:34

Prancūzų moksleiviai nuo rugsėjį prasidėsiančių naujų mokslo metų turės palikti savo išmaniuosius telefonus namie arba laikyti juos išjungtus, nes pirmadienį šalies parlamentas uždraudė mokyklose naudotis išmaniaisiais įrenginiais.

Išmaniųjų telefonų, planšečių ir kitų įrenginių draudimas galios mokiniams iki 14–15 metų amžiaus. Tokį draudimą per savo kampaniją žadėjo centristas prezidentas Emmanuelis Macronas, nors opozicija tokį siūlymą išjuokė ir pavadino „kosmetiniu“.

Įstatymų leidėjai iš E. Macrono partijos „Respublika, pirmyn!“ (Le Republique En Marche, LREM) bei jų sąjungininkai pritarė įstatymo projektui, o kairiųjų ir dešiniųjų pažiūrų parlamentarai susilaikė. Pasak jų, naujasis įstatymas yra nieko nepakeisiantis „reklaminis triukas“.

Naujajame teisės akte numatyta, kad mokyklos galės padaryti išimčių ir leisti telefonais naudotis „pedagoginiais tikslais“ arba per papildomus užsiėmimus. Be to, išmaniaisiais įrenginiais bus galima leisti naudotis neįgaliems mokiniams.

Vidurinės mokyklos savo ruožtu galės spręsti, ar drausti naudotis išmaniaisiais įrenginiais visiškai, ar tik iš dalies.

2010 m. priimtu įstatymu jau buvo draudžiama naudotis išmaniaisiais telefonais pamokų metu.

Prancūzijos švietimo ministras Jeanas-Michelis Blanquer sakė, kad ankstesnis įstatymas yra taikomas ne visuotinai ir jam esą trūksta veiksmingumo. Tuo tarpu naujasis teisės aktas, pasak ministro, atvedė Prancūziją „į XXI amžių“.

„Jis siunčia žinutę Prancūzijos visuomenei bei viso pasaulio šalims“, – tvirtino J.-M. Blanquer.

Beveik devyni iš dešimties 12-17 metų prancūzų paauglių turi išmaniuosius telefonus.