Pasaulyje

2013.07.24 12:35

Geležinkelių stoties darbą sutrikdęs lietuvis pridarė 1 mln. svarų nuostolių

DELFI.lt2013.07.24 12:35

Turistas iš Lietuvos, mėginęs išvengti mokesčio už bilietą, septynias valandas praleido ant Ipsvičo geležinkelio stoties stogo ir sutrikdė 40 tūkst. keleivių kelionę.

Turistas iš Lietuvos, mėginęs išvengti mokesčio už bilietą, septynias valandas praleido ant Ipsvičo geležinkelio stoties stogo, sutrikdė 40 tūkst. keleivių kelionę.

Mantas Badauskas savaitę praleidęs Anglijoje norėjo sugįžti į Lietuvą, bet prarado visus savo asmeninius daiktus, rašo eadt.co.uk.

Ipsvičo traukinių stotyje jis mėgino pasinaudoti kortele „Oyster Card“, manydamas, kad šis miestas priklauso Didžiajam Londonui. Tačiau jam buvo nurodyta susimokėti už bilietą.

25 metų lietuvis tuomet mėgino užlipti ant stogo, kad praeitų bilietų patikrinimo užtvaras. Tai sukėlė virtinę įvykių, kurie sutrikdė geležinkelių eismą. Dėl incidento patirtas 1 mln. svarų nuostolis.

Dabar M. Badauskas turi išgirsti Ipsvičo Karūnos teismo nuosprendį. Jis prisipažino kaltas dėl trukdymo be piktų kėslų.

Incidentas, prasidėjęs vos po 8 val. ryto praėjusį penktadienį, sutrikdė 79 traukinių eismą – jų maršrutai vėlavo arba buvo atšaukti.

Prokurorė Tess Mann teigė, jog kaltinamasis buvo pastebėtas ant stogo virš pirmosios platformos, kurioje daugybė keleivių laukė traukinių.

Iškvietus policiją, M. Badauskas pareigūnams pareiškė nušoksiantis žemyn, jeigu jie pradės artintis. Vyras kepinant saulei išbuvo ant stogo beveik septynias valandas ir nepakluso raginimams nulipti.

T. Mann pažymėjo, kad 9 val. 15 min. vietos laiku buvo pastatytos kopėčios, kad M. Badauskas nuliptų, tačiau jis tiesiog užtraukė jas aukštyn ant stogo.

Incidento vietoje budėjo policija, ugniagesiai ir medikai. Pareigūnai būgštavo, kad stiklo ir asbesto stogas gali neišlaikyti vyro svorio. Jis taip pat buvo netoli 25 tūkst. voltų įtampos laidų, kurie, kilus incidentui, buvo atjungti. 750 keleivių trijuose traukiniuose liko be elektros ir oro kondicionavimo.

Nepaisant pastangų nuvilioti M. Badauską nuo stogo, jis ant jo išbuvo iki 15 val. 10 min. Nulipęs vyras buvo nuvežtas į ligoninę dėl dehidratacijos.

T. Mann nurodė, kad geležinkelių operatorės „Greater Anglia“ duomenimis, dėl šio incidento traukinių stotyse įstrigo 40 tūkst. keleivių. Tai pridarė įmonei 1 mln. svarų (4 mln. litų) nuostolio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.