Pasaulyje

2018.07.30 16:00

Svarbioje Paryžiaus traukinių stotyje vis dar paralyžiuotas eismas

BNS 2018.07.30 16:00

Paryžiuje, kur tūkstančiai žmonių mėgina pasiekti Prancūzijos Atlanto pakrantę, pirmadienį tebėra paralyžiuotas traukinių eismas, darbininkams besistengiant atnaujinti po penktadienio gaisro dingusį elektros tiekimą Monparnaso stočiai.

Prognozuojama, kad pirmadienį šioje stotyje, kur prasideda daugelis kelionių į kurortus, atvyks ir išvyks tik pusė numatytų traukinių, informavo valstybinė geležinkelių operatorė SNCF.

Savaitgalį, kuris buvo vienas įtempčiausių per visą vasarą, buvo atšaukta šimtai reisų, o tūkstančiai žmonių įstrigo tvankiose stotyse vakarų ir pietvakarių Prancūzijoje.

Anot elektros tinklų operatorės RTE, elektros tiekimas „vėliausiai“ bus visiškai atnaujintas antradienio popietę. Savaitgalį bendrovė teigė, kad darbai gali užsitęsti iki ketvirtadienio ir išprovokavo vyriausybės įtūžį.

Elektra dingo prieš pačią penktadienio popietę, kai eismą stotyje visiškai paralyžiavo gaisras viename aukštos įtampos elektros komplekse už sostinės ribų.

Kai kurie traukiniai buvo pasiruošę išvykti dar penktadienio popietę, bet dešimtys kitų reisų savaitgalį buvo atšaukti ar pakeisti. Traukiniai dažnai vėlavo keliomis valandomis.

Gaisro priežastis dar nenustatyta, tačiau RTE paneigė tyčinio padegimo galimybę.

SNCF ragina paryžiečius esant galimybei atidėti keliones ir žada atsilyginti su keleiviais, kurie sutiktų pasinaudoti bendrovės bendrų kelionių automobiliais „Idvroom“ paslaugomis.

Per pastaruosius kelerius metus Monpornaso stotį ištiko virtinė rimtų trikdžių, kuriuos iš dalies sąlygojo pernelyg mažas investavimas į geležinkelių tinklus.

Monparnaso stotyje lygiai prieš metus tvyrojo panašus chaosas – tąsyk dėl geležinkelių signalų sistemos gedimų eismas buvo paralyžiuotas trims dienoms, tūkstančiams žmonių ketinant išvykti atostogų.

Pernai gruodį stotis buvo visiškai paralyžiuota vienai dienai dėl kompiuterinės sistemos klaidos, kurią sukėlė signalų sistemos programinės įrangos atnaujinimas.

Vyriausybė žada per ateinantį dešimtmetį skirti 3,6 mlrd. eurų infrastruktūros atnaujinimui, numatytam šiemet patvirtintame SNCF reformos plane, kuris išprovokavo keletą savaičių trukusius geležinkelių darbuotojų protestus.