Pasaulyje

2018.07.30 16:12

Indonezijoje po drebėjimo ant ugnikalnio šlaitų įstrigę žygeiviai ėmė leistis žemyn

BNS 2018.07.30 16:12

Indonezijos Lomboko saloje pirmadienį žygeivių grupės pradėjo leistis veikiančio ugnikalnio šlaitais žemyn po ankstesnę dieną čia įvykusio žemės drebėjimo ir jo sukeltų nuošliaužų, dėl kurių ant kalno liko įstrigę daugiau nei 500 turistų ir vedlių. 

Sekmadienį kurortinę salą supurtęs 6,4 balo stiprumo žemės drebėjimas ir virtinė pakartotinių smūgių ant Rindžanio šlaitų išjudino tonas akmenų ir purvo, blokavusių tarp turistų itin populiarius žygių maršrutus. 

Praėjusią naktį ant Rindžanio teko praleisti maždaug 560 žmonių, tarp kurių buvo turistų iš Jungtinių Valstijų, Prancūzijos, Nyderlandų, Tailando ir Vokietijos, nurodė paieškų ir gelbėjimo tarnybų atstovai.   

Anot jų, turistai jau pradėjo leistis veikiančio ugnikalnio šlaitais žemyn, tačiau iki saulėlydžio veikiausiai nespės pasiekti bazės.  

„Šiuo metu tiek Indonezijos turistai, tiek užsieniečiai jau leidžiasi žemyn“, – naujienų agentūrai AFP sakė Vakarų Nusa Tengaros provincijos paieškų ir gelbėjimo tarnybos atstovas spaudai I Gusti Lanangas Wiswananda.

Žygeiviai galėjo pradėti leisti nuo kalno, kai jų vedliai aptiko alternatyvų maršrutą, nenukentėjusį nuo nuošliaužų, sakė gelbėtojų atstovas ir pridūrė, kad evakuacija veikiausiai užsitęs iki antradienio. 

Šimtai kitų žygeivių sugebėjo nusileisti nuo kalno sekmadienį. 

Per žemės drebėjimą Lomboke žuvo mažiausiai 16 žmonių, sugriuvo šimtai namų, įskaitant sveikatos kliniką. Dar apie 160 žmonių buvo sužeisti.  

Žemės drebėjimas sukėlė panikos bangą šioje kurortinėje saloje, o požeminius smūgius pajutę vietos gyventojai ir turistai puolė bėgti iš savo namų ir viešbučių. 

Prie ugnikalnio žvalgyti jo šlaitų buvo pasiųsti sraigtasparniai, iš kurių ant kalno įstrigusiems žmonėms buvo mėtomi maisto produktų paketai. 

Sutemus paieškos bus sustabdytos, nurodė pareigūnai. 

„Turėdami išteklių jie gali išgyventi dar vieną ar dvi dienas“, – AFP sakė Mataramo miesto   paieškų ir gelbėjimo agentūros atstovas spaudai Agusas Hendra Sanjaya. 

Į 3 726 metrų aukštį virš jūros lygio iškilęs Rindžanis yra antrasis pagal aukštį Indonezijos ugnikalnis. Jis yra populiarus tarp turistų, norinčių pasigrožėti nuo šlaitų atsiveriančia plačia panorama.

Po žemės drebėjimo žygių maršrutai buvo uždaryti baiminantis naujų nuošliaužų.

Tailando ambasada Džakartoje informavo, kad kalno apylinkėse įstrigo 239 šalies piliečiai.  

Viršukalnėje žemės drebėjimo metu buvęs tailandietis Thanaponas Worawutchainanas socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip žmonės klupinėja ant kalno šlaitų. 

Pasak jo, požeminiai smūgiai buvo labai juntami ir žmonės gulėjo ant žemės, kol ji liovėsi siūbuoti. 

„Man atrodė, kad kalnas sugrius, – feisbuke rašė kitas tailandietis Funknathee Prapasawatas, kuris taip pat buvo įstrigęs ant ugnikalnio. – Kai kuriuos žmones sužeidė nuo kalno krentantys akmenys.“