Pasaulyje

2018.07.30 13:28

Sukritikavo MH370 tyrimo išvadas

Lukas Kivita, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.30 13:28

Malaizijos oro linijų lėktuvo dingimą Indijos vandenyne tiriantys ekspertai pristatė naują ataskaitą apie incidento aplinkybes. Tačiau lėktuvu keliavusių žmonių artimieji tyrėjų išvadas kritikuoja – esą ataskaita reikšmingų naujų detalių neatskleidžia.

Ilgai lauktomis oficialiomis tyrėjų išvadomis Malaizijos oro linijų lėktuvu skridusių keleivių artimieji liko nusivylę. Kaip jie patys sako, naujos lėktuvo dingimo aplinkybės ataskaitoje neminimos, o ir pačių tyrėjų atsakymai į jiems užduotus klausimus netenkino – kai kurie pristatymą stebėję keleivių artimieji iš renginio išėjo šiam nepasibaigus.

Vyriausiasis ekspertas ir dabar neatmeta galimybės, kad teoriškai su lėktuvo dingimu gali būti susijęs „neteisėtas“ trečiųjų asmenų ar paties piloto „įsikišimas“. Tačiau, kaip aiškino specialistas, įrodymų apie galimą grupuočių veiklą nėra, o ir lėktuvo pilotas esą nerodė jokių psichologinių požymių, kad orlaivį galėjo sudaužyti sąmoningai.

Malaizijos oro linijų lėktuvo dingimo aplinkybes besiaiškinančios ekspertų grupės vyriausiasis tyrėjas sako, kad šį pirmadienį publikuojama ataskaita apie lėktuvą nėra galutinė. Tai jis sakė pristatydamas, kaip manyta, paskutines išvadas apie orlaivio dingimą.

Vyriausiasis tyrėjas teigia negalintis atmesti tikimybės, kad su įvykiu gali būti susijęs neteisėtas „trečiosios šalies“ įsikišimas.

Paskutinės paieškos nutrauktos prieš keletą mėnesių, taip ir neišsiaiškinus, kas nutiko orlaiviui ir jo keleiviams.

Iš Kvala Lumpūro į Pekiną skridusiame ir dingusiame lėktuve buvo 239 žmonės. Jų nesėkmingai ieškota daugiau kaip 120 tūkst. kv. kilometrų plote. Tai buvo didžiausia aviacijos paieškos operacija pasaulio istorijoje.

Per 4 metus pavyko rasti tik 3 orlaivio nuolaužas.