Pasaulyje

2018.07.30 10:08

Italijos premjeras su D. Trumpu aptars migrantų ir prekybos karo klausimus

Italijos premjeras Giuseppe Conte pirmadienį Baltuosiuose rūmuose susitiks su Donaldu Trumpu.

G. Conte, kurio vyriausybės vidaus reikalų ministras ragina dar iki šių metų pabaigos panaikinti sankcijas Rusijai, aptars dvišalių santykių klausimus.

Praėjusią savaitę Vašingtone viešėjęs Europos Komisijos pirmininkas gavo D. Trumpo pažadą siekti išvengti prekybos karo. Tikimasi, jog per susitikimą paaiškės daugiau susitarimo detalių. Ir Jungtinių Valstijų prezidento administracija, ir Italijos vyriausybė laikosi itin griežtos pozicijos migrantų klausimu, tad jam neabejotinai taip pat bus skirta dėmesio.

Žiniasklaidoje susitikimas vertinamas kaip gera proga Italijai sustiprinti pozicijas tarptautinėje arenoje.

„Manęs laukia labai svarbus susitikimas“, – taip vos vienos dienos vizitą Vašingtone įvertino Italijos premjeras G. Conte.

Italijos žiniasklaidoje susitikimas Baltuosiuose Rūmuose vertinamas ne tik kaip svarbus abiem šalims, bet ir kaip proga Italijos vyriausybės vadovui tapti reikšmingu tiltu tarp Jungtiniu Valstijų, Europos Sąjungos ir Rusijos.

„Mūsų santykiai yra geri ir, manau, jog Donaldas Trumpas nori padėti Italijai“, – teigė italų premjeras, neslepiantis ambicijų tapti kertiniu Amerikos partneriu Europos Sąjungoje.