Pasaulyje

2018.07.29 17:54

Po mitingo Maskvoje sulaikyti jo organizatoriai

LRT.lt, BNS2018.07.29 17:54

Rusijoje toliau tęsiasi protestai prieš planuojamą pensinio amžiaus didinimą. Sekmadienį mitingas vyko Maskvoje. Kaip praneša „Echo Moskvy“, po mitingo buvo sulaikyti trys jo organizatoriai, taip pat vienas žurnalistas, kai jis priėjo išsiaiškinti, kas vyksta.

Pareigūnai sulaikymo priežasčių nepaaiškino. Mitingui leidimas buvo duotas.  

Sulaikyti buvo Libertarų partijos, kuri ir teikė paraišką protestui rengti, vadovas Sergejus Boiko, Aleksejaus Navalno Maskvos štabo koordinatorius Olegas Stepanovas ir protesto vedėjas Michailas Čičkovas. Taip pat žurnalistas Ivanas Jegorovas.   

Kaip agentūrai „Interfax“ pranešė Rusijos sostinės policijos vadovo spaudos tarnyba, sekmadienį mitinge Maskvoje dalyvavo apie pustrečio tūkstančio žmonių.

„Akademiko Sacharovo prospekte vyksta su Maskvos valdžia suderintas mitingas. Jame dalyvauja apie 2500 žmonių“, – nurodė tarnyba.

Tačiau projekto „Baltas skaitiklis“ duomenimis, proteste dalyvavo 6,2 tūkst. žmonių.  

Visuomenėje kilus pasipriešinimui prezidento Vladimiro Putino valdančiosios partijos palaikomai reformai – o tokių atvejų nėra buvę daug, protesto peticiją pasirašė 2,9 mln. žmonių, o su valdančiaisiais dažnai sutinkanti Komunistų partija balsavo prieš atitinkamą įstatymo projektą.

Įstatymo projekte numatoma, kad moterų ir vyrų pensinis amžiaus bus laipsniškai prailgintas iki atitinkamai 63 ir 65 metų. Šiuo metu galiojanti pensinio amžiaus riba, kuri yra išlikusi nuo sovietinių laikų, yra 55 metai moterims ir 60 metų vyrams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt