Pasaulyje

2018.07.28 19:39

Per ataką prieš pribuvėjų mokymo centrą Afganistane žuvo du žmonės

BNS 2018.07.28 19:39

Ataka prieš vieną pribuvėjų mokymo centrą rytinėje Afganistano dalyje baigėsi praėjus daugiau kaip šešioms valandoms po to, kai kovotojai įsiveržė į šią mokyklą, pranešė pareigūnai.

Žuvo mažiausiai du žmonės, o dar penki buvo sužeisti.

Nangarharo provincijos gubernatoriaus atstovas Attaullah Khogyani pareiškė, kad, prasidėjus atakai, provincijos sostinėje Džalalabade veikiančiame centre buvo mažiausiai 67 žmonės, įskaitant mokines ir dėstytojus.

Nangarharo policijos viršininkas Ghulamas Sanyee Stanikzai pareiškė, jog žuvo du žmonės – apsaugininkas ir vairuotojas, o dar penki buvo sužeisti.

Atsakomybės už šį išpuolį kol kas niekas neprisiėmė, tačiau didžiąją dalį naujausių išpuolių mieste surengė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Talibanas per pokalbių programėlę išmaniesiems telefonams „WhatsApp“ reporteriams atsiuntė žinutę, kurioje paneigė, jog dalyvavo šiame išpuolyje.

Provincijos sveikatos apsaugos departamento atstovas Inamullah Miakhilas sakė, kad atakuotame centre 48 moterys iš atokių provincijos rajonų dalyvavo dvejų metų trukmės akušerijos kursuose.

Mokykla yra netoli Džalalabado centro, kur įsikūrę keli tarptautinių organizacijų biurai ir kai kurių valstybių konsulatai.

„Mes nežinome, kodėl buvo atakuotas pribuvėjų centras“, – pareiškė jis ir pridūrė, kad pavojus gresia visoms Džalalabade veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms ir vyriausybės institucijoms.

Vienas liudininkas netoli šio centro esančioje sveikatos apsaugos departamento būstinėje agentūrai AFP papasakojo girdėjęs kelis sprogimus ir matęs, kaip trys ginkluoti asmenys įžengia į kvartalą, kur įsikūrusi pribuvėjų mokykla.

Atrodo, kad kai kurie saugumo pajėgų nariai ėmėsi neutralizuoti savadarbius sprogstamuosius užtaisus, tikriausiai padėtus gatvėje kovotojų, sakė liudininkas.

Džalalabade pastaraisiais mėnesiais buvo įvykdytos kelios atakos, nusinešusios dešimtis žmonių gyvybių, o JAV ir Afganistano pajėgos tęsia puolamąsias operacijas prieš IS ir Talibano kovotojus.