Pasaulyje

2018.07.28 10:18

Graikijos premjeras prisiėmė politinę atsakomybę dėl mirtinų gaisrų

ELTA2018.07.28 10:18

Po trijų dienų nacionalinio gedulo Graikijos premjeras Alexis Tsipras susiduria su opozicijos pasmerkimu dėl jo vyriausybės reakcijos, kai mažiausiai 87 žmonės žuvo pražūtinguose gaisruose, rašo „Deutsche Welle“.

Vis dėlto penktadienį A. Tsipras prisiėmė politinę atsakomybę dėl niokojančių gaisrų, per kuriuos šią savaitę žuvo mažiausiai 87 žmonės. Opozicija kritikuoja valdžios elgesį nelaimės metu ir ragina vyriausybę atsistatydinti.

„Aš prisiimu visą politinę atsakomybę už šią tragediją prieš savo kabinetą ir Graikijos žmones“, – kalbėjo A. Tsipras ministrams.

„Neslėpsiu, kad šiuo metu mane užvaldė prieštaringi jausmai. Skausmas, netikėtai ir nesąžiningai prarastos žmonių gyvybės. Taip pat – sielvartas dėl to, ar mes teisingai elgėmės, ar viską padarėme“, – pridūrė Graikijos premjeras.

Vyriausybė pranešė apie 40 mln. eurų (47 mln. JAV dolerių) pagalbos fondą. Bus siekiama garantuoti, kad tokios tragedijos daugiau nepasikartotų. Pastaruoju metu A. Tsipras bando užbaigti Graikijos finansinės pagalbos programą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.