Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

„Al Qaeda“ prisiėmė atsakomybę už Irako kalėjimų užpuolimus

ELTA 2015.09.08 13:45

„Al Qaeda“ pranešė įvykdžiusi du Irako kalėjimų užpuolimus, per kuriuos pabėgo 500–1000 kalinių, įskaitant islamistų kovotojų grupuotės vadeivas, skelbia BBC.

„Al Qaeda“ pranešė įvykdžiusi du Irako kalėjimų užpuolimus, per kuriuos pabėgo 500–1000 kalinių, įskaitant islamistų kovotojų grupuotės vadeivas, skelbia BBC.

Internete paskelbtame „Al Qaeda“ pranešime teigiama, kad sekmadienį įvykusi ataka buvo paskutinė iš kampanijos, kuria siekiama išlaisvinti kalinamus bendrus ir pakenkti teisingumo sistemos pareigūnams.

Užpuolikams įsibrovus į Abu Greibo ir Tadžio kalėjimus netoli Bagdado žuvo 26 pareigūnai, daugiau kaip 20 buvo sužeista, taip pat nukauta 10 užpuolikų.

Abu Greibo kalėjime buvo kankinami režimo oponentai valdant Sadamui Husseinui.

Kalėjimo reputacijai ypač pakenkė 2004 metais paviešintos nuotraukos, kuriose JAV apsauginiai kankino ir išnaudojo sulaikytuosius.

Antradienį „Al Qaeda“ šaka, pasivadinusi „Islamiškąja Irako valstybe“, pranešė įvykdžiusi kalėjimų užpuolimus.

Grupė, kurią sudaro „Al Qaeda“ kuopelės Irake ir Sirijoje, teigė, jog atakas prieš Abu Greibą į vakarus nuo sostinės ir Tadžį, esantį į šiaurę nuo Bagdado, planavo ne vieną mėnesį.

Grupės teigimu, tarp pabėgusiųjų kalinių – 500 jos narių.

Irako valdžia iš pradžių neigė, kad per užpuolimus pabėgo kaliniai, tačiau vėliau pripažino, kad „keli“ kaliniai sugebėjo pasprukti. O pirmadienį parlamento Saugumo ir gynybos komiteto atstovas Hakimas al Zamili pranešė, kad pabėgo 500–1000 pavojingų kalinių. 

Remiantis antradienį paskelbtu Irako vidaus reikalų ministerijos pranešimu, smogikams padėjo keli kalėjimo sargybiniai.

Po šių ekstremistų išpuolių Tadžyje ir Abu Greibe buvo įvesta komendanto valanda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi