Pasaulyje

2018.07.27 11:42

Lenkijos piliečiai protestuoja prieš teismų sistemos reformą

ELTA2018.07.27 11:42

Įvairiuose Lenkijos miestuose vyksta masinės protesto akcijos prieš valdžios vykdomą teismų sistemos reformą. Ketvirtadienio vakarą žmonės išėjo į gatves po to, kai prezidentas Andrzejus Duda pasirašė parlamento priimtas Aukščiausiojo teismo, valstybinio teismų registro, bendrųjų teismų ir prokuratūros įstatymų pataisas.

Kaip pranešė televizijos kanalas TVN 24, vėlai vakare Varšuvoje per protesto akciją prie prezidentūros policija panaudojo prieš manifestantus ašarines dujas. Pareigūnai teigia, kad šios priemonės buvo imtasi po to, kai dujų papurškė protestuotojai. Šie tvirtina nedavę dingsties tokiems policijos veiksmams. 

Prieštaringai vertinama Lenkijos teismų sistemos reforma siekiama postuose pakeisti dešimtis šalies teisėjų.

Šalies opozicija, įvairios nevyriausybinės organizacijos ir Europos Sąjunga yra įspėjusios Lenkiją, kad tokie pokyčiai kenkia teismų nepriklausomumui, teisinės valstybės principams ir pačiai demokratijai.

Tačiau šalies vyriausybė laikosi nuomonės, kad šios priemonės padės kovoti su korupcija ir pertvarkyti teismų sistemą, vis dar neatsikračiusią komunistinių laikų šleifo. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.