Pasaulyje

2018.07.27 08:51

Sirijos režimas susigrąžina teritorijas

Golano aukštumose, netoli Izraelio okupuotų teritorijų, suplevėsavo Sirijos režimo vėliava. Basharo Assado režimas, kuriam padeda Rusija, atsiima vis daugiau teritorijų, tačiau artėja prie Izraelio pajėgų, todėl gali padaugėti incidentų. Šią savaitę Izraelio kariuomenė numušė režimo naikintuvą, pažeidusį jų oro erdvę.

Suveidą sukrėtė vienas žiauriausių išpuolių, per jį žuvo pustrečio šimto žmonių. Suveidą, per karą beveik visada kontroliavo B. Assado režimas, o mūšių ir bombardavimų čia retai būdavo. Trečiadienį grupuotė „Islamo valstybė“ surengė koordinuotas atakas net keliose miesto vietose. Keturi savižudžiai sprogdintojai detonavo užtaisus skirtingose miesto vietose, o tuo pat metu apylinkinius kaimus atakavo džihadistai su ginklais ir bombomis. Per ataką nukauta pusšimtis džihadistų. Tai viena kruviniausių grupuotės „Islamo valstybė“ atakų Sirijoje, nors dar neseniai dalį teritorijos kontroliavo džihadistai.

Tuo metu B. Asado pajėgos ir toliau atsiima prarastas teritorijas. Intensyvios kovos vyksta siekiant susigrąžinti dalies Golano aukštumų kontrolę. Tai strategiškai svarbi teritorija, kuri ribojasi su Izraeliu ir Jordanija.

Septynerius metus besitęsiantis karas nualino Siriją ir jos žmones. Ketvirtadienį į sostinės apylinkes, tokias kaip Guta ir Duma atvyko humanitarinė pagalba. Čia Sirijos Raudonojo kryžiaus darbuotojai dalija civiliams gyventojams Prancūzijos humanitarinę pagalbą. Per 7 metus trunkantį karą žuvo mažiausiai 350 tūkst. žmonių, dar daugiau kaip 7 milijonai buvo priversti bėgti iš namų.  

Išsamiau – Igno Kinčino reportaže.