Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.26 20:29

BRICS valstybės išreiškė paramą daugiašalei prekybos sistemai

ELTA 2018.07.26 20:29

BRICS valstybės (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija ir Pietų Afrikos Respublika) bendrame pareiškime ketvirtadienį išreiškė paramą daugiašalei prekybos sistemai.

„Pripažįstame, kad daugiašalė prekybos sistema susiduria su precedento neturinčiais iššūkiais“, – antrosios susitikimo dienos pabaigoje skelbė BRICS valstybės.

„Pabrėžiame atviros pasaulio ekonomikos svarbą“, – priduriama bendrame jų pareiškime.

Toks pareiškimas nebuvo netikėtas, nes trečiadienį, pirmąją BRICS lyderių susitikimo dieną, Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pasisakė prieš augantį protekcionizmą ir unilateralizmą.

Be to, Xi Jinpingas pareiškė, kad bet kokiame pasauliniame prekybos kare „nebūtų laimėtojų“, ir šiais žodžiais tiesiogiai įspėjo tarifus visoms į JAV importuojamoms Kinijos prekėms įvesti grasinantį JAV prezidentą Donaldą Trumpą.

Pareiškime taip pat skelbiama, kad BRICS valstybės „pasikeitė nuomonėmis apie joms visoms rūpimus pasaulio politikos, saugumo, ekonomikos ir finansinius klausimus ir dėl BRICS bendradarbiavimo stiprinimo“.

BRICS valstybių pareiškime minimos kelios konfliktų zonos, pavyzdžiui, Izraelis ir Palestina, Sirija ir Šiaurės Korėja.

Jos palankiai įvertino pastangas siekti Korėjos pusiasalio denuklearizacijos ir ragino atnaujinti diplomatines pastangas, siekiant užbaigti Izraelio ir Palestinos konfliktą.

Apie Siriją jos sakė: „Pakartojame griežtai smerkiančios cheminių ginklų naudojimą – bet kurios pusės“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi