Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.23 15:10

Libijoje pagrobėjai reikalauja 9,5 mln. dolerių išpirkos už ukrainiečius

ELTA 2013.07.23 15:10

Pagrobėjai Libijoje reikalauja 9,5 mln. JAV dolerių išpirkos už 19 Ukrainos įgulos narių, kurie buvo pagrobti sustabdžius laivą Bengazio uoste, skelbia „RIA Novosti“.

Pagrobėjai Libijoje reikalauja 9,5 mln. JAV dolerių išpirkos už 19 Ukrainos įgulos narių, kurie buvo pagrobti sustabdžius laivą Bengazio uoste, skelbia „RIA Novosti“.

Grupė ginkluotų užpuolikų liepos 19 dieną užpuolė krovininį laivą „Etel“ su Sent Kitso ir Nevio vėliava šiam atvykus į Bengazio uostą. Laivu buvo gabenami automobiliai. Pagrobėjai dabar iš Odesoje įsikūrusios laivo savininkės „Tomex“ reikalauja 9,5 mln. JAV dolerių išpirkos, antradienį skelbė ukrainiečių dienraštis „Kommersant“, remdamasi anoniminiais šaltiniais.

Interneto leidinys „Maritime Bulletin“, cituodamas laivo operatorę, pranešė, kad pagrobėjai užgrobė laivą protestuodami prieš Ukrainos reikalavimą paleisti į laisvę 20 ukrainiečių, kalinamų Libijos kalėjime dėl pagalbos buvusiam Muammaro Gaddafi režimui. Pranešime teigiama, kad pagrobėjai ketina įkaitais paimti visus Libijos teritorijoje esančius Ukrainos piliečius.

Anksčiau Libijos dienraštis „Libyan Herald“ skelbė, kad incidentas įvyko dėl ginčo tarp laivo savininkų ir Bengazio verslininkų.

Ukrainos ambasadoriaus Libijoje atstovas atsisakė komentuoti įvykį. Jis teigė „Kommersant“, kad pareigūnai „veda diskusijas su laivo pagrobėjais“ ir pridūrė, kad įgulai pavojus negresia ir niekas nenukentėjo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi