Pasaulyje

2018.07.26 17:38

B. Johnsonas ragina Th. May atsisakyti JK vyriausybės sutarto „Brexit“ plano

ELTA 2018.07.26 17:38

Buvęs Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas ketvirtadienį atnaujino kritiką premjerės Theresos May pasiūlymams dėl „Brexit“ ir paragino ją atsisakyti šalies ministrų kabineto sutarto išstojimo iš Europos Sąjungos plano.

„Brexit“ šalininkas B. Johnsonas, teigiantis, kad atsistatydino iš pareigų, nes nepritarė minėtam vyriausybės planui, kritikavo siūlymus, dėl kurių buvo sutarta per anksčiau šį mėnesį premjerės užmiesčio rezidencijoje vykusį itin svarbų ministrų kabineto susitikimą. 

„Negali palikti organizaciją ir vis vien būti saistomas jos taisyklių. Bet vyriausybės baltoji knyga būtent tai ir reiškia“, – žurnale „Spectator“, kurį kadaise pats redagavo, rašė B. Johnsonas.

„Tai baudžiava, satrapijos ir kolonijos statusas Jungtinei Karalystei.

Pirmą kartą per tūkstantį metų mūsų įstatymai bus kuriami užsienyje, o jų vykdymą užtikrins užsienio teismas“, – piktinosi B. Johnsonas, kuris yra laikomas rimčiausiu potencialiu Th. May varžovu, jei jos vadovavimui iškiltų grėsmė.

„Tai negali veikti ir neveiks“, – pridūrė buvęs JK diplomatijos vadovas ir paragino Th. May „išmesti šį susitarimą“.

Po susitikimo užmiesčio rezidencijoje Th. May pristatė planą, kuriuo numatoma sukurti ES ir JK laisvosios prekybos zoną pramoninėms prekėms ir žemės ūkio produkcijai, iš esmės šiame sektoriuje paliekant galioti ES bendrosios rinkos taisykles ir užtikrinant atvirą sieną tarp Šiaurės Airijos ir Airijos.

Tačiau Didžioji Britanija paliks bendrąją paslaugų rinką, kuri sudaro apie 80 proc. šalies ekonomikos.