Pasaulyje

2018.07.26 16:48

JAV stiprina saugumą mokyklose: pristatė neperšaunamas klasių duris

Jungtinių Valstijų Kongresas ir vyriausybė vis dar nesugalvoja radikalesnių priemonių, kaip sumažinti kruvinų išpuolių mokyklose skaičių, bet vietos valdžia jau skyrė mokykloms dešimtis milijonų dolerių, kad mokinių saugumas būtų užtikrintas. Amerikos verslininkai iškart pasiūlė dėmesio vertų idėjų. Mineapolyje įsikūrusi „Aaron Carlson“ bendrovė užpatentavo ir pagamino pirmąsias mokyklų klasėms skirtas neperšaunamas duris.

Policijos duomenys rodo, kad žudynės mokyklose trunka tik kelias minutes, todėl svarbiausias dalykas – neleisti galimam žudikui patekti į klases. Įprastos durys su aliuminio rėmu tam visiškai netinka.    

Naujos neperšaunamos klasės durys išsprendžia šią problemą.

Durų saugumas sustiprintas specialiais vyriais, užraktais ir net avariniu magnetiniu užraktu, kad duris galima būtų užtrenkti nuotoliniu būdu. 

„Manau, jos kainuotų apie 10 tūkstančių dolerių – tai penkto apsaugos lygio durys, sustabdančios ir AR15 šautuvo kulkas“, – sako kompanijos „Saugi mokykla“ vadovas Jasonas Homeris.

Amerikoje populiarūs pusiau automatiniai ginklai AR15 buvo panaudoti net keliose pastarųjų metų žudynėse Amerikos mokyklose.

Išsamiau – reportaže.