Pasaulyje

2018.07.26 14:46

Pro Maroką ir Ispanijos teritoriją skiriančią tvorą prasiveržė 400 migrantų

ELTA2018.07.26 14:46

Daugiau kaip 400 į pietus nuo Sacharos esančių šalių migrantų ketvirtadienį įveikė dvigubą Maroką ir Ispanijai priklausantį Seutos miestą skiriantį barjerą. Kai kurie jų puolė saugumo pajėgas negesintomis kalkėmis, pranešė vietos policija.

Pastarasis prasiveržimas pro Seutą ir Maroką skiriančią tvorą – didžiausias nuo 2017 metų vasario, kai į autonominį Ispanijos miestą per keturias dienas pateko daugiau kaip 850 migrantų.

Ketvirtadienio incidentas įvyko Ispanijai tampant populiariausia migrantų, į Europą atvykstančių Viduržemio jūra, tikslo šalimi, – šiemet į jos teritorijoje jau išsilaipino 19 586 migrantai. Pagal atvykstančiųjų skaičių Ispanija aplenkė anksčiau pirmavusią Italiją, praneša Tarptautinė migracijos organizacija.

Seutos policijos pajėgų atstovas agentūrai AFP sakė, kad migrantams ketvirtadienį ryte pavyko perlipti per dvigubą tvorą, kurios viršų dengia spygliuota viela.

Jie pradėjo veržtis „staiga ir labai aršiai“, o kai kurie prieš pareigūnus panaudojo buteliukuose ir tūtelėse turėtas negesintas kalkes. Pranešama, kad nukentėjo daugiau kaip 10 pareigūnų. Keturi iš jų patyrė veido ir rankų nudegimų ir jiems prireikė medikų pagalbos.

Raudonojo Kryžiaus atstovė Isabelė Brasero savo ruožtu pranešė, kad organizacijos medikai suteikė pirmąją pagalbą 30-iai migrantų. Nė vieno jų patirti sužalojimai nebuvo rimti.

Seuta ir Melilja, kita Ispanijos teritorija, besiribojanti su Šiaurės Maroku, – vienintelės ES teritorijos, turinčios sausumos sieną su Afrika. Dėl šios priežasties jos masina nemažai Europą norinčių pasiekti migrantų.