Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.25 19:40

„Pussy Riot“ protesto stadione dalyviams skirtos baudos

BNS 2018.07.25 19:40

Rusijos teismas skyrė pankroko grupės „Pussy Riot“ narei Veronikai Nikulšinai 1,5 tūkst. rublių (20 eurų) baudą už neteisėtą policininko uniformos dėvėjimą per protesto akciją Pasaulio futbolo čempionato finalo metu, trečiadienį pranešė vienas naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas.

„Teismas nutarė: pripažinti Nikulšiną kalta dėl... (neteisėto uniformų dėvėjimo) ir skirti jai 1,5 tūkst. rublių administracinę baudą, o uniformą – konfiskuoti“, – Maskvos Chamovnikų rajono teismo sprendimą paskelbė teisėja Svetlana Šatrova.

Analogiškas bausmes teismas trečiadienį skyrė dar trims „Pussy Riot“ protesto dalyviams: Piotrui Verzilovui, Olgai Kuračiovai ir Olgai Pachtusovai.

Nė jų nepripažino kaltės. Pasak advokato Nikolajaus Vasiljevo, dėvint policininkų uniformas nebuvo mėginama pasikėsinti į valstybines institucijas – tai esą buvo būtina norint perteikti akcijos, skirtos poeto Dmitrijaus Prigovo mirčiai paminėti, manifestą „Milicininkas įžengia į žaidimą“.

Anot gynybos, akcijos metu dėvima uniforma turi rekvizito statusą – tokį pat kaip kine ar teatre.

Anksčiau Maskvos Chamovnikų teismas skyrė visiems keturiems grupės nariams 15 dienų administracinio arešto bausmę už „šiurkštų žiūrovų elgesio taisyklių pažeidimą“.

Teisėjai taip pat uždraudė jaunuoliams trejus metus lankytis oficialiuose sporto renginiuose Rusijos teritorijoje.

Liepos 15-ąją trys merginos ir vienas vaikinas, apsirengę kaip policininkai, finalinių čempionato rungtynių 50-ą minutę įbėgo į Lužnikų stadiono aikštę.

„Pussy Riot“ išplatintame pranešime teigiama, kad akcijos tikslas buvo „išlaisvinti visus politinius kalinius; nesiųsti į kalėjimą už „like“ mygtuko paspaudimą; užbaigti neteisėtus areštus per mitingus; leisti šalyje politinę konkurenciją; neklastoti baudžiamųjų bylų ir nelaikyti žmonių tardymo izoliatoriuose tiesiog šiaip; paversti žemės milicininką dangaus milicininku“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi