Pasaulyje

2018.07.25 19:51

JK išplatino rekomendacijas įmonėms dėl ES piliečių statuso po „Brexit“

BNS 2018.07.25 19:51

Jungtinės Karalystės vyriausybė trečiadienį išplatino rekomendacijų rinkinį, kuriame teikiami patarimai įmonėms, įdarbinusioms ES piliečių, norinčių pasilikti Didžiojoje Britanijoje po „Brexit“.

„Šios rekomendacijos leis mums ištiesti ranką visiems šioje šalyje gyvenantiems ES piliečiams ir padėti jiems įgyti naują imigracijos statusą“, – pareiškime nurodė vidaus reikalų sekretorius Sajidas Javidas.

Rekomendacijų rinkinys, kuriame yra informacinių lapelių, plakatų ir brošiūrų, „padės darbdaviams visoje JK teikti aiškią ir nuoseklią informaciją apie ES apsigyvenimo sistemą“, aiškino vyriausybė.

Naujoji teisės gyventi Didžiojoje Britanijoje sistema pradės iš dalies veikti vėliau šiais metai ir visiškai įsigalios iki kitų metų kovo pabaigos, kai šalis turi išstoti iš Bendrijos.

„Mūsų apgyvendinimo sistema suteiks JK gyvenantiems ES piliečiams saugumo ir aiškumo“, – sakė S. Javidas.

„Kai sistema pradės veikti, darbdaviai, pramonės grupės ir labdaros organizacijos atliks gyvybiškai svarbų vaidmenį užtikrinant, kad jie įgytų savo statusą greitai ir lengvai“ – tikino jis.

Prašymai suteikti naują statusą bus priimami iki 2021-ųjų birželio 30-osios.

Premjerė Theresa May antradienį pareiškė asmeniškai vadovausianti „Brexit“ deryboms su bloku, liekant vis mažiau laiko sudaryti susidaryti susitarimą ir jį ratifikuoti iki 2019-ųjų kovo.

Bendrą atsakomybę už derybas perima vyriausybės kanceliarija – Th. May palaikanti institucija, kur dirba pagrindinis premjerės patarėjas „Brexit“ reikalams Olly Robbinsas.

Tuo tarpu ministerija, kuriai vadovauja „Brexit“ sekretorius Dominicas Raabas – oficialaus Britanijos atstovas derybose – daugiausiai dėmesio skirs vidaus pasirengimui išstoti iš bloko bei ruošis galimam scenarijui, kad ES ir JK nepasieks susitarimo.