Pasaulyje

2018.07.25 14:56

Graikijoje tęsiasi gaisro drama: aukų skaičius dar gali augti

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.25 14:56

Graikijoje gelbėtojai ieško dingusių žmonių per šalį siaubiančius laukinius gaisrus. Vieni baisiausių gaisrų per šimtmetį nusinešė mažiausiai 79 gyvybes, dar apie 190 žmonių sužeista. Gelbėtojai sako, kad aukų skaičius dar gali augti.

Gyventojai verkia ir guodžiasi dėl gaisrų padarytos žalos. „Griebiau savo kūdikį ir bėgau jūros link. Nežinau kas nutiko žmonai, manau ji čia sudegė“, – sako Panagiotis Degalos, nukentėjęs gaisre.

Gaisrai apsupo du turistų pamėgtus kurortus – Matisą ir Rafiną. Išgyvenusieji pasakoja, kad vienintelė vieta pasislėpti buvo jūra.

„Vakar čia buvo baisu. Daug dūmų ir pelenų ore, turėjome bėgti tolyn nuo viešbučio. Leidomės paplūdimiu, tačiau ugnis pasivijo ir galima sakyti apsupo, todėl turėjome šokti į vandenį ir nerti, kad neapdegtume galvų. Tuomet laukėme kelias valandas, kol mus išgelbėjo“, – pasakoja turistas iš Suomijos Jaakobas Makinenas.

Gaisrams plisti padėjo stiprus vėjas, kurio gūsiai vietomis siekė 28 metrus per sekundę. Žmonės nespėjo susidėti daiktų, pasiruošti ugniai, nes turėjo skubiai evakuotis. Grįžusieji rado ugnies suniokotus namus, vienintelis žodis tinkamas apibūdinti patirtus išgyvenimus yra pragaras.

„Užsidarėme namuose, užvėrėme visas langines, veidus pridengėme rankšluosčiais. Pragaras tęsėsi apie valandą. Nerandu tinkamų žodžių apibūdinti ką teko išgyventi“, – kalba Anna Kiriazova, išgyvenusi gaisrą.

„Tai milžiniška nelaimė, milžiniška. Pažiūrėkite, net ant suknelės yra kibirkščių žymių, jos krito iš dangaus ir būtų mus sudeginusios. Laimė, nukakome iki uosto ir likome ten iki aušros. Niekas mums nieko nepasiūlė“, – įspūdžiais dalinasi gaisre išgyvenusi Glykeria.

Atikos regione paskelbta nepaprastoji padėtis. Graikijos premjeras vakar paskelbė trijų dienų gedulą ir pripažino, kad tai viena didžiausių Graikijos tragedijų. Tačiau Aleksis Cipras ragina graikus kovoti. 

„Trūksta žodžių apibūdinti mūsų jausmus. Šalis patiria neapsakomą tragediją, prarasta daugybė gyvybių, tai nepakeliama visiems, tačiau labiausiai aukų šeimos nariams... Dabar laikas mobilizuotis ir kovoti. Kovoti tam, kad išsaugotume tai, ką dar galime išgelbėti, įveiktume ugnį, rastume dingusiuosius ir daugiau nebereikėtų gedėti nė dėl vienos naujos gyvybės“, – dėsto jis.

Gelbėtojai tęsia paieškos operacijas. Laivais plaukioja pakrantėmis tikėdamiesi rasti išgyvenusių žmonių. Rafinos meras BBC sakė, kad aukų skaičius greičiausiai perkops šimtą.

Plačiau – Igno Kinčino reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.