Pasaulyje

2018.07.25 12:53

Vokietija: C. Puigdemont`as patvirtino, kad šios savaitės pabaigoje grįš į Belgiją

ELTA2018.07.25 12:53

Buvęs Katalonijos vyriausybės vadovas Carlesas Puigdemont`as trečiadienį per spaudos konferenciją Berlyne pareiškė, kad šios savaitės pabaigoje grįš į Belgiją, praneša DPA.

„Šį savaitgalį aš grįšiu į Belgiją. Kaip tik ten aš gyvenau iki savo sulaikymo Vokietijoje prieš keturis mėnesius“, – sakė C. Puigdemont`as.

Anksčiau laikraščio „El Nacional“ elektroninė versija pranešė, kad politikas ketina grįžti į Belgiją šeštadienį, liepos 28-ąją.

C. Puigdemont`as pabėgo iš Ispanijos į Briuselį praėjusių metų spalio pabaigoje po to, kai buvo surengtas referendumas dėl Katalonijos pasitraukimo iš Ispanijos sudėties, o regiono parlamentas paskelbė nepriklausomybę. Kovo 25 d. jis buvo sulaikytas Vokietijoje pakeliui iš Suomijos į Belgiją remiantis Ispanijos išduotu Europos orderiu suimti jį pagal kaltinimus kursčius maištą ir išeikvojus valstybės lėšas.

Praėjusią savaitę Ispanijos Aukščiausiasis teismas nusprendė atšaukti Europos orderį buvusiam Katalonijos vyriausybės vadovui C. Puigdemont`ui suimti. AT spaudos tarnyba paaiškino, kad Ispanijos teismas nesutinka su Vokietijos teismo sprendimu išduoti politiką tik pagal kaltinimą valstybės lėšų išeikvojimu. Madridas siekė jo ekstradicijos ir pagal straipsnį „maišto kurstymas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.