Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.25 09:32

J.-C. Junckeris Vašingtone susitiks su D. Trumpu: bandys stabdyti prekybos karą?

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris trečiadienį Vašingtone susitiks su Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldu Trumpu. Pagrindine susitikimo tema turėtų būti Vašingtono ir Europos Sąjungos prekybos santykiai po to, kai abi pusės viena kitai ėmė taikyti importo muitus.

Jungtinėms Valstijoms nuo praėjusio mėnesio ėmus taikyti importo muitus europietiškam plienui ir aliuminiui, o Europos Sąjungai atsakius tarifais kai kurioms amerikietiškoms prekėms, dabar nerimaujama dėl D. Trumpo perspėjimų apie į Ameriką įvežamų Europoje pagamintų automobilių apmokestinimo. Tai ypač neramina Vokietijos automobilių gamintojus. Šios šalies užsienio reikalų ministras yra sakęs, kad  jei Europos šalys nusileis šį kartą, su spaudimu teks susidurti ir ateityje. 

Europos Komisijos pirmininko vizitą Baltuosiuose rūmuose daug apžvalgininkų mato kaip kone paskutinį Briuselio bandymą diplomatinėmis priemonėmis stabdyti įsibėgėjantį prekybos karą.

Susitikimo išvakarėse D. Trumpas tviteryje sakė, kad į Vašingtoną derėtis atvyksta, kaip jis sako, visos su Jungtinėmis Valstijomis nesąžiningai prekiavusios šalys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi