Pasaulyje

2018.07.24 18:07

Rusija suėmė šnipinėjimu įtariamą raketų mokslininką

BNS2018.07.24 18:07

Vienas Rusijos mokslininkas buvos suimtas tiriant įtarimus, kad vieno svarbaus kosminių technologijų centro darbuotojai perdavinėjo Vakarams informaciją apie šalies ginklų programą, antradienį pranešė rusų naujienų agentūros.

Šalies kosmoso agentūra „Roskosmos“ patvirtino žiniasklaidai, kad buvo sulaikytas 74 metų Viktoras Kudriavcevas, dirbantis netoli Maskvos veikiančiame Centrinio mašinų gamybos mokslinių tyrimų institute (CNIIMAŠ).

Šis apdovanojimų pelnęs mokslininkas neigė įvykdęs valstybės išdavystę, žiniasklaida citavo jo sūnų Jaroslavą Kudriavcevą.

„Tėvas daug kartų buvo išvažiavęs į užsienį, jo leidimas (dirbti su įslaptinta informacija) buvo žemiausio lygio“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė J. Kurdriavcevas.

„Roskosmos“ paneigė pranešimus, kad buvo areštuotas antras CNIIMAŠ darbuotojas.

Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnai praeitą savaitę surengė reidą institute, reaguodami į duomenis, kad Vakarų saugumo tarnybos yra įgijusios įslaptintos informacijos apie Rusijos kuriamas hipergarsines raketas.

Šaltiniai sakė laikraščiui „Kommersant“, kad vykdomas baudžiamasis tyrimas dėl „valstybės išdavystės“; apie 10 žmonių įtariami „bendradarbiavimu su Vakarų slaptosiomis tarnybomis“.

„Roskosmos“ patvirtino, kad vykdomas tyrimas, susijęs su 2013 metų įvykiai, ir kad apie šiuos veiksmus informuotas agentūros vadovas Dmitrijus Rogozinas, bet daugiau detalių nepateikė.

Kovą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per savo metinį pranešimą tvirtino, kad jo šalis kuria naujus „neįveikiamus ginklus“, įskaitant hipergarsines raketas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.