Pasaulyje

2018.07.24 17:10

Vakarų Latvijoje kovojant su dideliu gaisru aptikta numanomo padegimo pėdsakų

BNS2018.07.24 17:10

Latvijos Valdgalės apskrityje buvo aptikti septyni gaisro židiniai, galimai liudijantys apie tyčinį padegimą, sukėlusį didelį gaisrą šios rajono miškuose ir durpynuose, antradienį žurnalistams pranešė Latvijos vidaus reikalų ministras Richardas Kozlovskis.

Gaisras toje vietovėje jau lokalizuotas, bet aptikti pėdsakai rodo, kad ugnis įsiplieskė veikiausiai neatsitiktinai, sakė ministras.

R. Kozlovskis paragino kokios nors informacijos turinčius gyventojus kreiptis į policiją.

Gaisras Valdgalės apskrityje gesinamas jau septintą dieną: jis įsiplieskė praėjusį antradienį viename durpyne ir vėliau išplito į šalimais esantį mišką.

Anksčiau pranešta, kad per pirmadienį vykusį neeilinį posėdį vyriausybė nusprendė prašyti tarptautinės pagalbos kovai su gaisrais.

Valstybinė priešgaisrinė ir gelbėjimo tarnyba pirmadienį paprašė trijų sraigtasparnių, kurie leistų nenutrūkstamai gesinti gaisrą.

Latvija kreipėsi pagalbos ir į Baltarusiją, nes Europos Sąjungos šalių ištekliai dėl kai kuriose valstybėse taip pat siaučiančių miškų gaisrų kol kas yra riboti, antradienį pranešė šios tarnybos viršininko pavaduotojas Kristapas Eklonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.