Pasaulyje

2018.07.24 15:16

Italija priims migrantus, kol ES susitars dėl naujų atvykėlių paskirstymo

ELTA 2018.07.24 15:16

Italija ir toliau priims jūroje išgelbėtus migrantus, bent jau iki tol, kol ES pasieks susitarimą dėl naujų atvykėlių paskirstymo, informuoja Didžiosios Britanijos transliuotojas BBC.

Po pokalbių su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiku Maasu Italijos užsienio reikalų ministras Enzas Moaveras Milanesis sakė, kad Italija dar penkias savaites priims migrantus gelbėjančius laivus, kol ES ieškos sprendimo. 

E. M. Milanesio teigimu, Italijos uostai bus atviri, kol bus pasiektas sprendimas, padėsiantis išvengti „visų išgelbėtų migrantų išsilaipinimo vienoje šalyje“.

Italija yra pagrindinis patekimo taškas jūra į Europą plaukiantiems afrikiečiams, tačiau šalis nori, kad ES valstybės narės dalintųsi migrantų našta.

Naujoji populistinė Italijos vyriausybė laikosi griežtos pozicijos migrantų atžvilgiu. Vidaus reikalų ministras ir premjero pavaduotojas Matteo Salvinis anksčiau teigė, kad jo šalis ir taip jau priėmė pernelyg daug atvykėlių, todėl kitos šalys turėtų priimti daugiau pabėgėlių.

Birželį Italijos vyriausybė neleido laivui su 600 migrantų prisišvartuoti šalies uoste. Laivas buvo nukreiptas į Ispaniją.