Pasaulyje

2018.07.24 14:50

Po susitikimo su V. Putinu D. Trumpui – smerkianti demokratų rezoliucija

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.24 14:50

Jungtinių Valstijų Kongreso Atstovų rūmų demokratai pateikė rezoliuciją, smerkiančią prezidento Donaldo Trumpo komentarus po susitikimo su Rusijos prezidentu Helsinkyje, ypač dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus. Kongreso demokratai ragina respublikonus, kurie taip pat negaili kritikos strėlių prezidentui dėl jo pasisakymų, palaikyti šią rezoliuciją.

„Demokratai pateikė rezoliuciją, smerkiančią prezidento negebėjimą atsakyti V. Putinui dėl Rusijos išpuolių prieš mūsų rinkimus ir demokratiją. Raginame respublikonus prisidėti prie mūsų ginant mūsų demokratiją nuo Rusijos grėsmės“, – sakė Atstovų rūmų demokratų mažumos lyderė Nancy Pelosi.

„Mūsų pateikta rezoliucija ne tik smerkia prezidento pasirodymą Helsinkyje, bet ir prie to privedusį pusmetį. Helsinkio susitikime pradėta nauja griovimo kryptis, kuria D. Trumpas gali nuvesti mūsų šalį, kryptis, kuria nepaisoma kolegų demokratų, kuria pliekiame savo NATO sąjungininkes, kuria mes siekiame tų pačių tikslų kaip ir pasaulio autoritarinės vyriausybės, apsikabiname su Rusija, kuri kišosi į mūsų rinkimus, ir raginame ją tai pakartoti“, – piktinosi Atstovų rūmų narys, demokratas Adamas Schiftas.