Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.24 11:26

Šiaurės Korėja pradėjo išmontuoti įrengimus raketų variklių bandymų centre

Šiaurės Korėja pradėjo išmontuoti įrengimus raketų variklių bandymų centre. Tai pranešė stebėtojų grupė, esą tai matoma iš palydovinių nuotraukų.

Pasak ekspertų, tai, kad Pchenjanas pradėjo išmontavimo darbus yra pirmas svarbus žingsnis, rodantis, jog Kim Jong Unas vykdo savo įsipareigojimus, kuriuos prisiėmė per birželį vykusį susitikimą su Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldu Trumpu.

JAV veikiančios organizacijos teigimu, pastarųjų kelių dienų palydovinės nuotraukos parodė, kad Pchenjanas pradėjo išmontuoti Sohė palydovų paleidimo stoties įrangą. Nuo 2012-ųjų ši stotis buvo pagrindinė bazė, iš kurios kildavo šalies palydovai.

Pasak „38 North“ gynybos eksperto Josepho S. Bermudezo jaunesniojo, manoma, kad ši stotis buvo itin svarbi Pchenjano tarpžemyninių balistinių raketų programos plėtrai. Todėl jos išmontavimas – „reikšminga priemonė, kurios Šiaurės Korėja imasi stiprindama pasitikėjimą“ po birželio 12 dieną įvykusio lyderio Kim Jong Uno susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, teigia J. S. Bermudezas.

Po praėjusį mėnesį Singapūre surengto beprecedenčio susitikimo Kim Jong Unas įsipareigojo įvykdyti Korėjos pusiasalio denuklearizaciją. Tačiau ekspertai susitarimą kritikavo kaip pernelyg aptakų.

Pirmadienį D. Trumpas tviteryje pareiškė esąs „labai patenkintas“ dėl derybose su Šiaurės Korėja jau pasiektos pažangos.

„Šiaurės Korėja jau 9 mėnesius nepaleido nė vienos raketos. Be to, nebūta jokių branduolinių bandymų. Japonija laiminga, visa Azija laiminga“, – džiaugėsi D. Trumpas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi