Pasaulyje

2018.07.23 18:44

Kinijoje kilo panika dėl nesaugių vakcinų: spėjama, kad paskiepyta per 3 mln. vaikų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.23 18:44

Kinijoje nustačius, kad šimtai tūkstančių vaikų galėjo būti paskiepyti saugumo reikalavimų neatitinkančia vakcina, kilo panika. Vyriausybė sustabdė kompanijos „Changsheng Biotechnology“, gaminusios vakciną, licenciją, o vaistus išėmė iš rinkos. Paskiepytų vaikų tėvai sako gyvenantys bijodami, nes galimas vaisto šalutinis poveikis, kol kas dar neištirtas.

Po to, kai atsakingos valdžios institucijos nustatė, kad Kinijos vaistų gamintojas „Changsheng Biotechnology“ falsifikavo vakcinos nuo pasiutligės, kuria dažniausiai buvo skiepijami vaikai, duomenis, šalyje kilo panika. Spėjama, kad minėta vakcina galėjo būti paskiepyti daugiau nei 3 mln. vaikų.

„Nustatėme, kad kompanija falsifikavo gaminamą produkciją, įrašus, tikslino parametrus ir įrangą. Šie veiksmai rimtai pažeidžia mūsų šalies teisės aktus, reglamentuojančius vaistų saugą. Nurodėme sustabdyti vaistų gamybą ir naudojimą, išimti juos iš rinkos, sustabdėme jų licenciją“, – aiškino Maisto ir vaistų administracijos atstovas Siu Jing.

Nors vakcina buvo remiama valstybės, kol kas nėra aiškūs tikslūs skaičiai, kiek buvo paskiepytųjų vakcina. Kol kas nenustatytas ir šalutinis poveikis.

„Tokioms įmonėms apskritai turi būti uždrausta dirbti farmacijos sektoriuje, nes jie pažeidė etikos standartus. Juos reikia ne tik nubausti, bet ir įpareigoti kompensuoti daugiau nei 3 mln. kinų patirtą žalą. Turėtų būti taikoma ir baudžiamoji atsakomybė“, – tikino teisininkė Jang Guiting.

Paskiepytų vaikų tėvai sako, kad vakcina skirta valstybinėje ligoninėje, todėl nebuvo pagrindo nerimauti, tačiau to, ką dabar išgyvena, nelinkėtų nė vienam.

Tai jau ne pirmas skandalingas atvejis Kinijos vaistų rinkoje. Dar 2016 m. tūkstančiai žmonių buvo paskiepyti kaip vėliau paaiškėjo neteisėta vakcina. Pernai skandalas kilo paaiškėjus, kad vienos kompanijos gaminami vaistai nuo difterijos neatitiko saugumo standartų.

Išsamiau – Valdonės Rudenkienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt