Pasaulyje

2018.07.23 15:15

Prancūzijos vidaus reikalų ministras teigia nesakęs E. Macronui apie apsaugininko smurtą

BNS2018.07.23 15:15

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Gerardas Collomb`as pirmadienį parlamentui teigė, kad neinformavo Emmanuelio Macrono apie vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip vienas prezidento apsaugininkų per Gegužės 1-osios demonstraciją Paryžiuje smogia jaunam vyrui.

Pasak G. Collomb`o, jo darbuotojai apie vaizdo įrašą jam pranešė gegužės 2-ąją – kitą dieną po to, kai Alexandre`as Benalla sumušė vyrą policijai vaikant protestuotojus iš vienos Paryžiaus aikštės.

Tačiau G. Collomb`as sakė, kad ne jo pareiga informuoti prokurorus apie įtariamą užpuolimą.

„Jie pasakė, kad jau informavo policiją ir pranešė prezidento kabinetui... Pasielgta tinkamai, nes visų būtinų priemonių, administracinių ar teisinių, turi būti imamasi pagal deramą hierarchiją“, – sakė jis parlamento komitetui.

G. Collomb`as taip pat sakė, kad vėliau nekalbėjo su E. Macronu apie įtariamą A. Benalla užpuolimą. Taip buvo iki trečiadienio, kai prancūzų dienraštis „Le Monde“ paskelbė minimą vaizdo įrašą.

„Per mūsų su prezidentu susitikimus niekada neminėjau Benalla atvejo“, – teigė ministras.

Skandalą sukėlusiame vaizdo įraše, nufilmuotame išmaniuoju telefonu, galima matyti, kaip per Gegužės 1 dienos demonstraciją, stebint riaušių policijai, policijos šalmą ir rankovės raištį dėvintis A. Benalla muša protestuotoją.

Pasak G. Collomb`o, A. Benalla operacijai turėjo padėti tik kaip stebėtojas, jį lydėjo pareigūnas, turėjęs užtikrinti, kad policijos veiksmuose jis nedalyvautų.

Sekmadienį A. Benalla buvo apkaltintas smurtu ir tuo, kad apsimetė policijos pareigūnu.

Vėliau pirmadienį parlamento komitetui turi liudyti Paryžiaus policijos viršininkas Michelis Delpuechas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt