Pasaulyje

2018.07.23 19:27

Per šaudynes Toronte žuvo du žmonės: aiškinamasi motyvai

Kanados didžiausiame Toronto mieste vėlai sekmadienį pistoletu ginkluotas vyras ėjo gatve ir šaudė į restoranus bei kavines – jis pašovė 14 žmonių, iš jų du – mirtinai, pranešė policija. Galiausiai po susišaudymo su policijos pareigūnais užpuolikas žuvo. Kol kas jo motyvai išlieka nežinomi – minima ir galima psichinė liga, ir terorizmas.

Populiaraus restoranų ir kavinių kvartalo pagrindinėje gatvėje jis pradėjo šaudyti apie dešimtą vakaro, šaltakraujiškai šaudė pro langus į vidų ir į parkritusius ant šaligatvio žmones. Iš viso spėjo paleisti bent dvi dešimtis šūvių.

Kanada didžiuojasi, kad ginklų smurto joje gerokai mažiau negu Jungtinėse Valstijose, bet Toronte pastaruoju metu sparčiai padaugėjo gaujų susišaudymų.

Toronto policijos viršininkas Markas Saundersas sakė, kad per incidentą miesto centre, vadinamajame Graikų kvartale, buvo šaudoma ne aklai, ir neatmetė terorizmo motyvo galimybės.

Vieno liudininko nufilmuotoje vaizdo medžiagoje matyti juodai vilkintis vyras su juoda skrybėle, sparčiai einantis ir paleidžiantis tris šūvius nuo šaligatvio į mažiausiai vieną parduotuvę ar restoraną.

Toronto Graikų kvartalas yra judrus gyvenamasis rajonas su daugybe graikų restoranų ir kavinių.

Kokia kitų sužeistųjų būklė, kol kas neaišku, sakė policijos atstovas Markas Pugashas.

Liudininkai girdėjo daug šūvių ir pasakojo, kad užpuolikas ėjo pro restoranus, kavines, kiemelius ir šaudė į juos.

Johnas Tullochas pasakojo, kad su broliu išlipę iš automobilio išgirdo maždaug 20–30 šūvių. „Tiesiog bėgome. Matėme, kaip žmonės pradeda bėgti, taigi, tiesiog bėgome“, – sakė jis.

Į įvykio vietą greitai suvažiavo daugybė policininkų, greitosios pagalbos medikų ir gelbėtojų. Tuo tarpu rajono gyventojai, kai kas – su pižamomis, iš namų ėjo į gatvę pasižiūrėti, kas vyksta.

Toronto policija informavo, kad pranešimą apie šaudynes gavo maždaug 22 val. (pirmadienį 5 val. Lietuvos laiku).

Toronto miesto tarybos narė Paula Fletcher televizijai CP24 sakė girdėjusi, kad užpuolikas buvo nestabilios emocinės būklės. „Tai nesusiję su gaujomis. Atrodo, kad tai labai sutrikęs žmogus“, – sakė P. Fletcher.

Miesto tarybos narė Mary Fragedakis taip pat sakė girdėjusi, kad užpuolikas buvo nestabilios psichinės būklės.

Pasak P. Fletcher, tragedija, kad toks dalykas nutiko rajone, kur šeimos renkasi vakarieniauti.

Masinės šaudynės didžiausiame Kanados mieste yra retas dalykas.

„Mes buvome pripratę gyventi mieste, kuriame tokių dalykų nebūna, – sakė Toronto meras Johnas Tory. – Bet yra dalykų, kurie šiais laikais vyksta, ir jie tiesiog neapsakomi.“

Praėjusį savaitgalį Toronto policija kaip tik pasiuntė budėti papildomas dešimtis pareigūnų, nes pastaruoju metu mieste suintensyvėjo smurtas panaudojant šaunamuosius ginklus.

D. Tory sakė, kad mieste iškilo ginklų problema. „Ginklai pernelyg lengvai prieinami per didelei žmonių grupei“, – sakė jis.

Policija paragino liudininkus pateikti turimą filmuotą medžiagą ar liudijimus.

Prieš kelis mėnesius Toronte mikroautobusas ant šaligatvio traiškė pėsčiuosius – žuvo 10 ir buvo sužeista dar 14 žmonių. Pareigūnai vairuotojo Aleko Minassiano motyvų nepaskelbė, bet sakė, kad jį suėmė ir kad jis prieš išpuolį socialiniuose tinkluose paskelbė žinutę, kurioje paminėjo vieną mizoginistinę interneto bendruomenę.