Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.22 13:55

ES Libano „Hezbollah“ įtraukė į juodąjį sąrašą

ELTA 2013.07.22 13:55

Europos Sąjungos (ES) šalių užsienio reikalų ministrai nusprendė Libano kovotojų grupę „Hezbollah“ įtraukti į teroristinių organizacijų sąrašą, skelbia BBC.

Europos Sąjungos (ES) šalių užsienio reikalų ministrai nusprendė Libano kovotojų grupę „Hezbollah“ įtraukti į teroristinių organizacijų sąrašą, skelbia BBC.

Šiai iniciatyvai turėjo pritarti visos 28 ES narės.

Nuo šiol „Hezbollah“ šalininkams Europoje draudžiama siųsti lėšas grupei ar Europos diplomatams susitikti su „Hezbollah“ karine vadovybe.

Kelios valstybės apdariai vertino šią iniciatyvą, nes, jų teigimu, tai gali dar labiau pabloginti situaciją Libane.

Pasak BBC korespondento Briuselyje, dalis ES valstybių tai pat pareiškė, kad gali būti sunku atskirti „Hezbollah“ karinį ir politinį padalinius. „Hezbollah“ politinis sparnas yra stiprus ir jo nariai priklausė Libano vyriausybei. Pranešama, kad ES pareigūnai, siekdami nuraminti skeptiškai nusiteikusias valstybes nares, siūlo kompromisą - tęsti dialogą su visomis Libano politinėmis partijomis.

Penktadienį Libano vyriausybė paragino Briuselį nesiimti veiksmų prieš „Hezbollah“, nes kovotojų grupė yra „esminė Libano visuomenės dalis“.

Tačiau „Hezbollah“ dalyvavimas Sirijos kare bei parama prezidentui Basharui al-Assadui lėmė neigiamą ES nuomonę, teigė korespondentas.

„Hezbollah“ į teroristinių organizacijų sąrašus jau įtraukė JAV, Kanada, Australija, Jungtinė Karalystė ir Nyderlandai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi