Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.20 09:55

Į Lenkiją atvykusi juodaodžių albinosų menininkų trupė siekia skatinti toleranciją

Juodaodžiai albinosai yra vieni pažeidžiamiausių žmonių pasaulyje, kenčiantys nuo diskriminacijos ir persekiojimo. Daugiausia jų gyvena Tanzanijoje, kur dėl prietarų ir netolerancijos jiems kyla Itin didelis pavojus. Menininkų trupė, siekianti pakeisti visuomenės požiūrį, tolerancijos žinią atvežė į Vroclavo kultūrų festivalį Lenkijoje.

Negali pasirinkti rasės, tautybės ar odos spalvos, todėl negali būti dėl to skriaudžiamas – žinia, kurią į Lenkiją atvežė menininkų iš Tanzanijos trupė. Daugelis jų – juodaodžiai albinosai, gimtojoje šalyje kenčiantys nuo diskriminacijos ir persekiojimo.

Trupė skatina žiūrovų toleranciją ir ugdo pačių menininkų pasitikėjimą savimi. 

Būtent Tanzanijoje gimsta daugiausia juodaodžių albinosų – vienas iš 2500. Visi jie kenčia nuo netolerancijos, yra persekiojami ar net žudomi. Išskirtinius žmones per kartas lydėjo tamsus tikėjimas, esą jų kūno dalys turi magiškų galių. Juodojoje rinkoje už jas siūloma aukšta kaina suvilioja daug nusikaltėlių bei šarlatanų.

Tuo pat metu kitos grupės tiki, kad albinosai neša nelaimę, todėl siekia juos sunaikinti. Jungtinių Tautų duomenimis, nuo 2000 metų Tanzanijoje nužudyta 80 juodaodžių albinosų, dar daugiau buvo pagrobti ir neteko kūno dalių.

Plačiau apie tai – Julijos Petrošiūtės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi