Pasaulyje

2018.07.19 21:41

Ekvadoro prezidentas neketina susitikti su J. Assange`u per savo vizitą į Londoną

ELTA 2018.07.19 21:41

Ekvadoro prezidentas Leninas Morenas per savo vizitą į Didžiąją Britaniją neketina susitikti su „WikiLeaks“ įkūrėju Julianu Assange`u, esančiu šios Pietų Amerikos šalies ambasadoje Londone. Tai ketvirtadienį žurnalistams pranešė Ekvadoro URM vadovo pavaduotojas Andresas Teranas.

J. Assange`as nuo 2012 metų rugpjūčio slapstosi Ekvadoro ambasadoje Londone. Pernai Švedijos prokuratūra nutraukė tyrimą jo atžvilgiu dėl kaltinimų išžaginimu ir seksualiniu priekabiavimu. Bet Londono policija įspėjo, kad orderis jį suimti, išduotas Vestminsterio magistrato teismo, tebegalioja.

„Ne, toks susitikimas nenumatytas“, – pareiškė A. Teranas televizijos kanalui „Teleamazonas“. 

L. Moreno vizitas į Londoną įvyks liepos 21-27 dienomis.

Pasak A. Terano, dabar vedamos derybos su Didžiąja Britanija dėl tolesnio J. Assange`o likimo. Bet L. Morenas neketina kištis į šį dialogą. „Vyksta derybos, yra tam tikri etapai. Respublikos prezidento įsikišimas ar dalyvavimas būtų įmanomas tik paskutiniame etape“, – sakė Ekvadoro diplomatas.

Birželio pabaigoje Ekvadoro užsienio reikalų ministras Josė Valencia pareiškė, kad prieglobstis „WikiLeaks“ įkūrėjui J. Assange`ui negali būti amžinas.