Pasaulyje

2013.07.23 10:36

Kembridžo hercogienei C. Middleton ir princui Williamui gimė sūnus

DELFI.lt2013.07.23 10:36

Smalsuoliai iš viso pasaulio gali bent kiek atsipūsti: devynis mėnesius lauktas karališkasis kūdikis jau išvydo šį pasaulį. Hercogienės Catherine ir princo Williamo atstovas pranešė, jog pirmadienį porai gimė sūnus.

Smalsuoliai iš viso pasaulio gali bent kiek atsipūsti: devynis mėnesius lauktas karališkasis kūdikis jau išvydo šį pasaulį. Hercogienės Catherine ir princo Williamo atstovas pranešė, jog pirmadienį porai gimė sūnus.

Miniai praeivių ir žurnalistų rymant prie ligoninės, po 19 val. vietos laiku (po 22 val. Lietuvos laiku) buvo oficialiai pranešta apie naujieną.

Paaiškėjo, kad berniukas gimė 16.24 val. vietos laiku (19.24 val. Lietuvos laiku). Kūdikis sveria 8 svarus (apie 3,6 kg). Skelbiama, kad mama ir kūdikis jaučiasi gerai.

„Negalėtume būti laimingesni“, – taip trumpai ir aiškiai apie savo džiaugsmą paskelbė princas Williamas, kuris dalyvavo gimdyme Švč.Marijos ligoninėje Londono centre.

„Karalienė, Edinburgo kunigaikštis, Velso princas, Kornvalio kunigaikštienė, princas Harry ir abiejų šeimų nariai buvo informuoti ir yra patenkinti naujienomis“, – teigiama rūmų pranešime.

Berniuko vardas dar nepaskelbtas, bet jis bus turės Kembridžo princo titulą.

Prie ligoninės ir Bakingamo rūmų susirinkę žmonės žurnalistams sakė, kad džiaugiasi esą istorinio momento liudininkai. Turistai iš JAV teigė, kad jiems labai įdomu stebėti tradicijas, kurių jų šalis neturi.

TV tiesioginių transliacijų metu buvo rodoma, kaip iš ligoninės išnešamas sosto įpėdinio gimimo liudijimas, kuris buvo nugabentas į Bakingamo rūmus. Po to liudijimas buvo pakabintas prie pagrindinių rūmų vartų.

Iš karto po to, kai paaiškėjo, kad kūdikis gimė, pasipylė sveikinimai – premjeras Davidas Cameronas paskelbė, kad tai visai šaliai svarbus momentas.

Sveikino ir kitų šalių vadovai. Tarp jų – Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentės spaudos tarnyba pranešė, kad D. Grybauskaitė pasveikino Jos Didenybę Karalienę Elisabeth II proanūkio gimimo proga.

„Linkiu kuo greičiau sustiprėti, didžiausios laimės ir meilės naujagimiui ir tėveliams. Lietuvos žmonės kartu su Jungtinės Karalystės žmonėmis nuoširdžiai džiaugiasi naujo Karališkosios šeimos nario atėjimu į pasaulį“, – teigiama prezidentės sveikinime. Šalies vadovė palinkėjo Karališkajai šeimai ir visiems Jungtinės Karalystės žmonėms visokeriopos sėkmės ir klestėjimo.

Pirmadienio rytą pranešta, jog C. Middleton atvyko į ligoninę, Kembridžo hercogienei prasidėjo sąrėmiai. Tai patvirtino Kensingtono rūmai. Į „St Mary's“ ligoninę Padingtone, Vakarų Londone, Catherine Middleton iš rūmų atvyko automobiliu kartu su savo vyru Kembridžo hercogu princu Williamu.

Kaip ir buvo tikėtasi, ji gimdė privačiame šios ligoninės sparne „Lindo“, kur velionė princesė Diana gimdė Williamą ir jo jaunesnį brolį princą Harry.

Karališkojo kūdikio gimimo visas pasaulis laukia jau kelias savaites. Prie ligoninės žiniasklaidos atstovai būriuojasi dar nuo mėnesio pradžios, o C. Middleton gimdymo data buvo numatyta liepos 11 dieną.

Kembridžo hercogas buvo išėjęs kasmetinių atostogų, jis turės dviejų savaičių tėvystės atostogas.

Naujagimis bus trečias eilėje į sostą.

Kembridžo hercogas ir hercogienė Vestminsterio abatijoje susituokė 2011 balandį. Jų vestuves per televiziją stebėjo milijonai žmonių visame pasaulyje.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.