Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.19 15:30

FTB direktorius: Rusija tikrai darė įtaką JAV rinkimams, kenkėjiška veikla toliau tęsiama

Baltieji rūmai sako, kad prezidentas tvirtai tiki, jog Rusija bandys kištis į artėjančius vidurio kadencijos rinkimus ir stengsis užkirsti tam kelią. Baltuosius rūmus šią savaitę ištiko didžiausia šios kadencijos krizė, o Donaldas Trumpas kritikuojamas abiejų partijų politikų. Jis vakar teigė pasitikintis savo šalies žvalgyba ir patikslino, kad Rusija kišosi į rinkimus. FTB direktorius sako, kad Rusijos įtakos rinkimams tikrai buvo ir ši toliau tęsia kenkėjiškas operacijas.

Baltieji rūmai pastarosiomis dienomis turi daug teisintis, po prezidento pareiškimų Helsinkyje. Vakar Donaldas Trumpas teigė pasitikintis savo žvalgybos bendruomene, tačiau žurnalistams paklausus, ar jis mano, kad Rusija bandys kištis į rudenį vyksiančius rinkimus, atsakė: „Labai ačiū, ne“. Kaip teigia Baltųjų rūmų atstovė – žurnalistai ne taip suprato prezidento atsakymą.

„Turėjau galimybę pasikalbėti su prezidentu, po to kai jis pasakė „labai ačiū“. Žodį „ne“ sakė turėdamas omenyje, kad daugiau nebeatsakinės į klausimus. Prezidentas ir jo administracija dirba labai sunkiai, kaip ir iki šiol, kad užtikrintų, jog Rusija negalėtų kištis į rinkimus“, – sako Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sarah Huckabee Sanders.

FTB vadovas sako, kad nėra jokių abejonių dėl Rusijos kišimosi į 2016-ųjų rinkimų procesą. Jis pridūrė, kad šiuo metu pagrindinis Rusijos tikslas skaldyti šalį.

„Tikslas skleisti nesantaiką ir skaldyti šią šalį. Kol kas nematėme atakų prieš konkrečią rinkimams skirtą infrastruktūrą, tačiau yra kitokių bandymų. Pavadinčiau tai kenksimingos įtakos operacijomis. Jos labai aktyvios ir jau greitai galime pamatyti kaip pereina į kitą lygį. Asmeniškai manau, kad tai grėsmė į kurią turime žiūrėti labai rimtai“, – kalba FTB direktorius Christopheris Wray.

Tai situacija ne iš fantastinio filmo ar kompiuterinio žaidimo, tai – Kinijos pažangiausia sekimo programa, galinti net didelėje minioje atpažinti veidus ir nustatyti asmenų tapatybes. Daugiausia dėmesio dėl šnipinėjimo ir kišimosi skiriama Rusijai, tačiau anot FTB direktoriaus, nors Rusija yra pati agresyviausia, Kinija taip pat labai pavojinga.

„Manau, kad Kinija iš kortržvagybinės perspektyvos yra didžiausias ir reikšmingiausias išbandymas mūsų šaliai. Taip sakau, nes Kinija vykdo operacijas visos valstybės mastu – ekonominį ir tradicinį šnipinėjimą. Jie turi ir netradicinių informacijos rinkėjų ir tradicinių šnipų. Tai žmogiškieji ir kibernetiniai ištekliai“, – dėsto FTB direktorius.

Jungtinių Valstijų žvalgybos bendruomenė, kaip pagrindines grėsmes įvardija režimus, kurių lyderiams prezidentas negaili pagyrų. Vidurio kadencijos rinkimai Amerikoje vyks lapkritį. Žvalgybos bendruomenė žada būti pasirengusi atlaikyti įvairias atakas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi